Rukometna drama u Riu

Kauboji nadvisili Tricolore 29:28

Hrvati naplatili stare dugove i plasirali se u četvrtfinale OI-a

Hrvatska rukometna reprezentacija je u četvrtom kolu turnira na OI-a u Rio de Janeiru u triler-utakmici pobijedila aktualnog svjetskog i olimpijskog prvaka Francusku rezultatom 29:28 i tako se plasirala u četvrtfinale rukometnog olimpijskog turnira i krupnim korakom se približila borbi za medalju u Brazilu.

Utakmica je ponudila još jedan „epski dvoboj“, pravu rovovsku bitku dvaju velikih rivala što ove dvije momčadi svakako jesu. Hrvatska je krenula dobro, hrabro i pametno u igru i otvorila susret s 2:0 u svoju korist. „Kauboji“ su veći dio prvog poluvremena održavali +1 ili +2 razliku s kojom se i otišlo na odmor (14:12).

Početkom drugog dijela Hrvatski rukometaši su imali +3 (15:12) u jednom trenutku, no uporni Francuzi ipak u zadnjih petnaestak minuta posve poravnavaju, vraćaju se i odvode susret u rezultatsku neizvjesnost. U napetoj i gruboj završnici, svega 15 sekundi prije kraja susreta, suci dosuđuju Hrvatskoj prekršaj u napadu i sedmerac za Francusku – prema novom pravilu „zadnjih 30 sekundi“ (u kojima se automatski sudi sedmerac za momčad koja je u prilici zabiti pogodak, ali je prekršajem u tome spriječena), koja ima priliku poravnati za 29:29, no hrvatski vratar Pešić brani udarac i donosi Hrvatskoj veliku pobjedu i prolazak u daljnju fazu natjecanja – četvrtfinale i priliku za borbu za medalje.

Hrvatska ovom pobjedom trenutačno drži prvo mjesto u skupini A, te joj još predstoji zadnji dvoboj u skupini protiv reprezentacije Tunisa nakon kojeg će se znati konačni poredak u grupi.

Bravo „Hauboji“!

OI – rukomet (M), skupina A – 4. kolo

Hrvatska – Francuska 29:28 (14:12)

Hrvatska: Stevanović (10 obrana), Pešić (2 obrane), Duvnjak 3, Stepančić 1, Kopljar 6, Gojun 2, Horvat 5 (3), Karačić 1, Štrlek 5, Čupić, Mamić 1, Slišković 3, Brozović 1, Kozina 1

Francuska: Gerard, Omeyer 1 (10 obrana), Narcisse, N. Karabatić 1, Mahe, Grebille 1, N’Guessan 5, Abalo, Sorhaindo 4, Guigou 10 (6), L. Karabatić, Fabregas, Dipanda 3, Porte 3

Sedmerci: Hrvatska 3 (3) Francuska 7 (6)

Isključenja: Hrvatska 10 minuta, Francuska 4 minute