Kauboji s visokih 12 razlike nadigrali Crnu Goru

13 igrača upisalo se u strijelce.

Hrvatska je nakon napornih priprema za Svjetsko prvenstvo koje za šest dana počinje u Njemačkoj i Danskoj odigrala prvi pripremni susret. Na HEP Croatia Cupu u Poreču kauboji su sa 34:22 bili bolji od Crne Gore.

Hrvatska – Crna Gora 34:22 (14:12)

Hrvatska: Stevanović (6 obrana), Ivić, Šego (5 obrana), Duvnjak 1, Stepančić 1, Vida 2, Horvat 3(1), Karačić 2, Blažević, Štrlek 6(3), Musa, Šebetić, Slišković 2, Cindrić 3, Mandić 5, Kozina 2, Jaganjac 3, Šušnja 2, Šipić 2, Vranković

Crna Gora: Mijušković, Braunović, Borilović (6 obrana), Bakić 1, Marsenić, Čavor 4, Bulajić, Karakaš, Radović, Vujović 7(2), Radojević 2, Kaluđerović, Ševaljević 2, Vujović, Lasica 2, Grbović 4.

Hrvatska je povela golom Zlatka Horvata sa sedam metara, a nakon početnih 2:2 Manuel Štrlek sa dva gola u nizu donosi prednost od dva pogotka. Horvat je u 18. minuti zabio za najveću prednost u prvom dijelu 10:6, a do kraja poluvremena je Crna Gora smanjila na samo dva gola zaostatka ponajviše zahvaljujući Milošu Vujoviću.

I drugo poluvrijeme otvoreno je golom iz sedmerca, ali ovaj put precizan je bio Štrlek. U prvih sedam minuta samo je Hrvatska zabijala, a svoje prve golove za reprezentaciju napokon je postigao i Halil Jaganjac. Vujović je prekinuo seriju Hrvatske, ali potom kreće nova koju golovima zaključuje Ivan Vida za +10 u 49. minuti. Do kraja susreta prednost je narasla na konačnih 34:22.

Čak 13 igrača upisalo se u strijelce kod naše selekcije, prednjačio je Štrlek sa šest golova, a pet je zabio David Mandić. Kod Crnogoraca najbolji je bio Vujović sa sedam pogodaka.

Sutra Hrvatska igra protiv Italije koju je jučer Crna Gora pobjedila rezultatom 32:24.