Kauboji teško do pobjede! Odluka pala u posljednjoj minuti

Imala je ekipa Line Červara vodstvo tijekom cijele utakmice, no u zadnjih pet minuta nepotrebno su si zakomplicirali život.

Hrvatska rukometna reprezentacija je pobjedom protiv Bjelorusije 25-23 otvorila drugi krug europskog prvenstva i tako ostala u igri za plasman u polufinale.

Nakon fantastične atmosfere koja je vladala u Splitu, dvoboj protiv Bjelorusije nažalost, nije odigran u punoj zagrebačkoj Areni. Premda dvorana na Laništu prima 15,000 gledatelja, na tribinama se okupilo oko 10,000 navijača.

Hrvatska je izborila pobjedu nakon dramatične završnice u kojoj su Bjelorusi imali loptu na minus jedan 30 sekundi prije kraja. Srećom, nisu zabili. Hrvatska je kontrolirala utakmicu veći dio susreta, no u samoj završnici je nepotrebno dozvolila Bjelorusima da se vrate u susret i umalo nam ‘ukradu’ bod.

U 24. minuti imali smo pet pogodaka viška (13-8) što je bila najveća prednost u prvom dijelu, a na odmor se otišlo s plus tri (15-12). U nastavku susreta Bjelorusija je nekoliko puta smanjila na samo dva gola zaostatka, pet minuta prije kraja i na svega pogodak zaostatka (23-22), da bi Uladzislau Kuleš 2:30 minute prije kraja izjednačio na 23-23. Minutu prije kraja Cindrić je zabio za 24-23, a srećom u zadnjem napadu Bjelorusi su pogriješili i Marko Kopljar je zabio za potvrdu pobjede.

Hrvatsku su do pobjede predvodili Luka StepančićMarko Mamić sa po pet golova, Luka Cindrić je zabio četiri, a Željko MusaZlatko Horvat po tri gola. Kod Bjelorusa Andrej Jurinok je zabio šest golova, dok je Vjačeslav Saldacenka imao 12 obrana.