Iznenađenje u ženskom finalu

Kerber u svojem prvom Grand Slam finalu šokirala Serenu i osvojila Australian Open

Nakon 17 godina čekanja Njemačka ponovno ima Grand Slam pobjednicu. Još od davne 1999. godine kada je Steffi Graf osvojila Roland Garros, čekalo se na novi naslov, a osvojila ga je Angelique Kerber.

Angelique Kerber napravila je pravu senzaciju u ovogodišnjem finalu Australian Opena pobjedivši veliku Serenu Williams sa 6-4, 3-6, 6-4 u svojem prvom Grand Slam finalu i tako zaustavila Serenu u pohodu na 22. titulu čime bi se izjednačila sa Kerberinom sunarodnjakinjom Steffi Graf.
Njemica je od samog početka meča pokazala da nije slučajno dogurala do finala te potpuno zasluženo odnijela titulu. Finalni dvoboj otvorila je Kerber sa ranim breakom, Williams se vratila na 3:3, ali već u sljedećem gemu ponovno izgubila servis i Kerber je sa 6-4 stigla do prvog seta. U drugom setu je Amerikanka puno bolje servirala te nije ispuštala svoj početni udarac da bi kod 2-1 došla do odlučujučeg breaka i privela set kraju sa 6-3. Odlučujući set donio je pravu neizvjesnost. Williams je od početka seta bila u zaostatku te je kod 5-3 napokon došla do povratka ali nije izdržala i Kerber je sa 6-4 došla do svojeg prvog Grand Slam naslova.
Bila sam jednom nogom već na putu za Njemačku nakon problema u prvom kolu, ali sam ipak uspjela izboriti šansu igrati protiv Serene. Ova pobjeda je ostvarenje svih mojih snova. Cijeli svoj život naporno sam radila da bi došla do tuda gdje sam sada gdje mogu reći da sam Grand Slam pobjednica – zvuči nestvarno“, rekla je Kerber nakon finala.
Teniskim uzbuđenjima u Australiji nije kraj budući da nas sutra ujutro (9.30) očekuje i veliko muško finale između Novaka Đokovića i Andya Murraya.

Australian Open: finale (Ž):
Angelique Kerber (Nje/7) – Serena Williams (SAD/1) 6-4, 3-6, 6-4