Medveščak upisao drugi poraz zaredom i sve je dalje od pozicije koja vodi u doigravanje.

KHL: Medveščak izgubio u Khabarovsku

Medveščak je upisao drugi poraz zaredom u KHL ligi i sve je dalje od pozicije koja vodi u doigravanje. Nakon poraza u gostima kod Admirala iz Vladivostoka u utorak rezultatom 4:1, danas su upisali novi poraz od Amura iz Khabarovska rezultatom 4:2 i sveli šanse za plasman u ‘play-off’ na minimum.

‘Medvjedi’ do kraja regularne sezone igraju još šest utakmica. Sljedeća na rasporedu je 24. siječnja u Kini protiv Kunluna, zatim slijede tri domaće utakmice zaredom (Dynamo Moskva, Yaroslav i Podolsk), potom u Slovačkoj protiv Slovana iz Bratislave protiv kojih igraju i posljednju utakmicu regularnog prvenstva u Domu sportova. Medveščak je trenutno na 11. mjestu Zapadne Konferencije i zaostaje velikih 12 bodova za osmoplasiranim Sochijem koji drži zadnje mjesto koje vodi u doigravanje.

Već na samom startu utakmice Amur je poveo. Točnije, na isteku 2. minute gol je zabio Jan Kolar. Istom mjerom Medveščak je uzvratio na početku druge trećine kada je gol zabio Kanađanin Samson Mahbod nakon 54 sekunde igre. Do kraja trećine Amur je opet preuzeo vodstvo pogotkom Igora Rudenkova (16:22). Ponovo ‘Medvjedi’ na samom početku treće trećine poravnavaju rezultat na 2:2. Strijelac je bio naš reprezentativac Mike Glumac na početku 2. minute zadnje trećine. Već nakon 9 minuta domaćini opet preuzimaju vodstvno nakon pogotka Nikite Kamalova. Amur je potvrdio pobjedu dvije minute prije kraja kada je precizan bio Vyacheslav Litovchenko za konačnih 4:2.