KHL: Medveščak nadigrao Neftehimik

Hokejaši Medveščaka upisali su drugu pobjedu zaredom u KHL-u uvjerljivo svladavši Neftekhimik iz Nižnjekamska s 4:1 (3:0, 0:0, 1:1). Bila je to 200. utakmica zagrebačkog kluba u KHL-u.

„Ovo su velika tri boda za nas. Željeli smo nastaviti ono što smo započeli u posljednjoj utakmici. Znali smo da nam je početak najvažniji i da moramo doći do vodstva da bi na miru kontrolirali utakmicu. Uz jaki početak i jako dobrog Drewa u golu te uz pogotke koji su nam dali sigurnost došli smo do vodstva koje nismo ispustili. U drugoj trećini su gosti imali svojih prilika, ali naš tim za igru s igračem manje je bio odličan. U posljednjoj trećini smo zatvorili utakmicu i držali se svoje igre“, izjavio je nakon utakmice glavni trener Medveščaka, Gordie Dwyer.

Izvanrednim početkom i prvom trećinom koja se gotovo kompletno igrala u gostujućoj trećini leda, Medvjedi su stekli tri pogotka razlike. Za dva od ta tri gola na semaforu je bio zaslužan Alexandre Giroux koji je ovime dostigao 10 pogodaka, a drugi je u osmoj minuti postigao Lucas Lessio, u svojoj drugoj utakmici u Medvjeđem dresu.

U drugoj trećini prilike su se izmjenjivale na obje strane, ali zahvaljujući odličnim reakcijama vratara mreže su ostale nedirnute. Gosti nisu uspjeli povući u posljednjih 20 minuta i nadoknaditi zaostatak jer su Medvjedi još jednom preuzeli inicijativu i već u šestoj minuti se i po četvrti puta upisali na semafor.

Medveščak je tako i dalje 12. u Zapadnoj konferenciji sa 29 bodova iz 22 susreta, pet manje uz utakmicu više od osmog Vitjaza koji drži posljednje mjesto koje vodi u doigravanje. Neftehimik je 10. na Istoku s 28 bodova, dva manje uz dvije utakmice manje od osmog Amura.

Sljedeću utakmicu Medveščak će igrati u nedjelju, također u Domu sportova protiv Lade iz Toljattija. Utakmica započinje u 17 sati u Ledenoj dvorani.

Ulaznice su dostupne na svim prodajnim mjestima Ticketshopa te na Glavnoj blagajni Doma sportova 90 minuta prije početka susreta.

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB – HK NEFTEHIMIK NIŽNJEKAMSK 4:1 (3:0;0:0;1:1)

KHL, Ledena dvorana Doma sportova, Zagreb

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB: MacIntyre, Gaidučenko, Genoway, Parlett, Giroux, Lessio, Glumac, Hedberg, Larkin, Krejčik, Bolduc, Bezina, Perkovich, Smith, Morrisonn, Mertl, McMillan, Katic, Pare, Arkalov.

HK NEFTEHIMIK NIŽNJEKAMSK: Kolppanen, Hakimov, Berezin, Kinrade, Gygne, Kulikov, Brule, Brincev, Porjadin, Sergejev, Makarov K., Makarov D., Grigorenko, Sexton, Šćitov, Bortnikov, Fazilžanov, Lekomcev, Poligalov, Konkov, Rjasenskij, Zdunov.