Medveščak upisao visoku pobjedu.

KHL: Medveščak razbio Yugru!

Medveščak je sinoć u Domu sportova u sklopu KHL lige svladao rusku Yugru s rezultatom 4:1 i sada zaostaje za osmim Jokeritom 10 bodova. Naime, osmo mjesto je zadnje koje osigurava doigravanje KHL lige. Do kraja regularnog dijela prvenstva Medveščak igra još devet utakmica od kojih u gostima imaju četiri utakmice, dok u Domu sportova pet. ‘Medvjedi’ su trenutno na 11. mjestu Zapadne konferencije KHL-a sa 65 osvojenih bodova.

U prvoj trećini hokejaši Medveščaka su poveli već nakon 3:45 golom Kanađina Colbya Genowaya u situaciji kada su ‘Medvjedi’ igrali s igračem više. Već u 14. minuti iste trećine je bilo 2:0 za domaćina. Ponovila se ista situacija, strijelac je bio Genoway u trenutku kada su igrači Yugre igrali s igračem manje.

Medveščak je povećao vodstvo na 3:0 u drugoj trećini pogotkom Rusa Kirilla Voronina nakon nešto više od 10 minuta igre također u situaciji s igračem više na ledu.

Najveću prednost ‘Medvjedi’ su imali nakon 5 minuta treće trećine kada je za visokih 4:0 zabio Čeh Jiri Smejkal. Pred sam kraj utakmice hokejaši Yugre su uspjeli smanjiti na konačnih 4:1 pogotkom Pavela Valentenka u 18:44.

Sljedeću utakmicu Medveščak igra 19.1. na gostovanju protiv Cherepovetsa.