KHL: PORAZ MEDVEŠČAKA U LEDENOJ DVORANI

Facebook KHL Medveščak

U Ledenoj dvorani Doma sportova odigran je susret 38. kola KHL lige između KHL Medveščak Zagreb i HK Avangard Omsk.  Medvjedi su tako porazom 1:4 (0:3,1:0,0:1) protiv gostujuće ekipe upisali treći uzastopni domaći poraz.

Avangard je već na početku utakmice pokazao Medvjedima da će teško doći do bodova. Naime, u 19.sekundi utakmice Jegor Martinov postigao je prvi pogodak za vodstvo gostiju iz Omska. David Booth u sedmoj i trinaestoj minuti povisio je prednost svoje momčadi na 0:3. Medvjedi su se pokušali vratiti u igru odigravši dobru drugu trećinu te smanjili prednost golom T.J.Galiardia na 1:3. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je u 52. minuti Mihail Junkov postigavši pogodak za 1: 4.

Medvjedi su napadački odigrali dobru utakmicu uputivši 39 udaraca prema vratima, ali ih nisu znali precizno realizirati.

Trenutačno se nalazi na 11. mjestu Zapadne konferencije s 44 boda, dok Avangard drži drugo mjesto na istoku. Medveščak se na led vraća u utorak, 06.prosinca kada će odigrati utakmicu protiv Jokerita te dva dana kasnije ogled u Rigi protiv Dinama i 11.prosinca utakmicu protiv Dinama iz Minska.