Kickboxing: Petra Lončar i Vedrana Halinčić europske prvakinje u disciplini point fighting

Petra je osvojila četvrti naslov europske prvakinje i proglašena je najboljom seniorkom u disciplini point fighting

Petra Lončar je nakon srebra u light contactu,  osvojila i zlatnu medalju u point fightingu do 50 kilograma, te je osvojila četvrti naslov europske prvakinje. Ujedno Petra je proglašena najboljom seniorkom u disciplini point fighting. Zlato u ovoj disciplini u kategoriji do 70 kilograma osvojila je i Vedrana Halinčić.

U prvom meču dana, Petra Lončar je pokušala po drugi puta na ovom Europskom prvenstvu osvojiti zlatnu medalju. Nakon finala u light contactu, kojega je nezasluženo izgubila,  u finalu borila se s predstavnicom Norveške Monicom Engeset, koja je bila izuzetno težak protivnik, te za koju je trener Zoran Cicvara odredio drugačiji stil borbe. Petra je od početka do kraja meča zadržala inicijativu i stalno vodstvo, te je norvežanka Engeset bila nemočna.

U drugom finalnom meču, Vedrana Halinčić je započela borbu u grču, te je talijanka Deborah De Vita nakon prve runde imala sigurno vodstvo od 5-1. U drugoj rundi trener Derdić postavio je novu taktiku i Vedrana je preokrenula rezultat na 10-7. Treća runda bila je zaista vrlo kratka, jer je Vedrana napravila bodovnu razliku za prekid 18-8.