U dvoboju osmog kola skupine B Lige prvaka...

Kielce prejak za PPD Zagreb

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb poraženi su u sklopu 08. kola VELUX EHF Lige prvaka od aktualnih prvaka Europe – poljskog Vive Tauron Kielcea.

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb nisu uspjeli iznenaditi europskog prvaka Vive Tauron Kielce u dvoboju osmog kola skupine B Lige prvaka. Nedostajalo je malo sportske sreće da Zagrebaši dođu do te pobjede, no unatoč  porazu  rukometni prvaci mogu biti ponosni na svoju izvedbu kojom su veliku većinu vremena bili al pari aktualnim prvacima Europe i jednoj od najskupljih momčadi današnjice.

Nakon što je u prošlom kolu poljska momčad slavila u varaždinskoj Areni protiv hrvatskog prvaka (26:23), bila je bolja i na svom terenu sa 29:25. Nakon izjednačenog prvog poluvremena koje su Zagrebaši završili sa golom prednosti (12:11), tako je bilo i u prvih sedam minuta nastavka (15:15), no  onda su za tri minute Poljaci odmaknuli na 19:15.

Zagreb se opet uspio vratiti, u 47. minuti gubio je s minimalnih 19:20. Kielce je ponovno povećao prednost na tri gola, ali Plinari se ne predaju pa pet i pol minuta prije kraja opet dolaze na minus jedan (23:24). Ipak, u završnici utakmice europski prvaci rutinirano dolaze do pobjede kojom su se izjednačili na vrhu ljestvice s makedonskim Vardarom.

Kielce je predvodio Španjolac Julen Aguinagalde Akizu sa sedam golova koliko je zabio i prvi strijelac u redovima Zagrebaša Stipe Mandalinić. Po četiri gola za Plinare dodali su Igor Vori i Lovro Jotić, a četiri pogotka upisao je i Manuel Štrlek za Kielce. Valja izdvojiti sjajnog Lovru Jotića koji je još jednom pokazao da je budućnost hrvatskog rukometa. Hrvatski reprezentativac Filip Ivić, na golu europskog prvaka imao je sedam obrana.

U sljedećem kolu 1. prosinca PPD Zagreb dočekuje Rhein-Neckar Löwen. Početak tog dvoboja predviđen je za 19.00 sati.

Vive Tauron Kielce – PPD Zagreb 29:25 (11:12)

Hala Legionow: 4 200 gledatelja

Suci: Mads Hansen i Martin Gjeding (Danska)

Delegat: Vicente Breto Leon (Španjolska)

VT Kielce: Szmal, Ivić 7 obrana; Chrapowski, Kus, Aguinagalde 7(5), Bielecki 4, Jachlewski, Štrlek 4, Lijewski 2, Jurkiewicz 2, Paczkowski 3, Zorman 1, Bombač, Đukić 6

PPD Zagreb: Stevanović 3+1 obrane, Skok 9 obrana; Ereš 1, Vujić I., Vujić S. 1, Kontrec, Vori 4, Cingesar, Šebetić 2, Horvat 3, Valčić J. 1, Jotić 4, Valčić T., Mandalinić 7, Miklavčić 2, Markoski