Kina Cup: Urugvaj srušio Wales za zlato, Česi četvrti

Podijeljena su odličja na prijateljskom turniru.

Kina Cup došao je do same završnice, a danas su na rasporedu bile utakmice za medalje. U susretu za treće mjesto Kina je ugostila Češku, koja je nakon velikog preokreta u posljednjih pola sata utakmice upisala pobjedu od 4:1.

Već u petoj minuti Xiaodong Fan je iskoristio dodavanje Zhao Xuri i zabio za 1:0. No, u nastavku kreće preokret. Prvo je u 58. minuti nakon kombinacije iz kornera Travnik centrirao, a Kalas petom izjednačio, da bi samo minutu kasnije odbijenu loptu u mrežu poslao Shick. Na 3:1 povisio je Krmenčik nakon katastrofalne pogreške domaćeg golmana Yana u 62. minuti, a konačnih 4:1 postavio je Kaderabek glavom iz kornera kojeg je izveo Barak, nakon što je u prethodnom napadu Yan obranio kazneni udarac Daride.

U  finalnom susretu Urugvaj je s minimalnih 1:0 bio bolji od Walesa. Gol vrijedan zlata postigao je Edinson Cavani nakon Rodriguezovog prizemnog centaršuta u 49. minuti. Ovo je bio Cavanijev stoti nastup za reprezentaciju Urugvaja, koja jedina od četiri navedene momčadi sudjeluje na nadolazećem Svjetskom prvenstvu u Rusiji.