Kleinheisler eurogolom debitirao za Osijek

Mirko Marić nastavio je odličnu golgetersku formu s nova dva gola.

Nogometaši Osijeka nalaze se na pripremama u Rovinju, a danas su igrali prijateljsku utakmicu sa slovenskim prvoligašem Goricom te su upisali visoku pobjedu 6:0.

NK Osijek – ND Gorica 6:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Marić (7′), 2:0 Marić (15′), 3:0 Curk AG (51′), 4:0 Dugandžić (54′), 5:0 Radeljić (56′), 6:0 Kleinheiser (75′)

Osijek: Malenica, Škorić, Tomelin, Grgić, Janža, Pušić, Bočkaj, Pilj, Boban, Henty i Marić. 2.poluvrijeme: Santini, Radeljić, Bagadur, Šutalo, Marin, Lončar, Ćavar, Kleinheisler, Lopa, Talys i Dugandžić.

Gorica: Likar, Celcer, Oršolić, Lipušček, Hodžić, Tomiček, A Kotnik, Kolenc, Smajlagić, Filipović i Osuji. 2.poluvrijeme: Bičić, Curk, Džuzdanović, Gulić, Matić, Stratoski, M. Kavčić, Jermol, Humar, Cvijanović, Bužinel.

Osječani su poveli već u sedmoj minuti kada se Mirko Marić najbolje snašao nakon kornera kojeg je izveo Marin Pilj i sa druge vratnice poslao loptu u mrežu. Već u 15. minuti, Osijek je imao 2:0. Likar je srušio Petra Bočkaja u šesnaestercu, a kazneni udarac u gol je pretvorio Mirko Marić.

U šestoj minuti nastavka, Dmytro Lopa je iz slobodnog udarca zatresao gredu, a Curk ispred Dugandžića nakon odbitka nesretno glavom poslao lotpu u svoju mrežu. U 54. minuti Radeljić je zabio lijepim škaricama nakon što je nabačenu loptu iz kornera vratar golman Gorice nakratko izbio. Dvije minute kasnije Ricardo Bagadur šalje Marka Dugandžića samog pred golmana Bičića, a Dugandžić rutinski zabija za 5:0.

U 75. minuti debitant Laszlo Kleinheisler oduševio je sve fenomenalnim golom. Mađar je opalio volej s nekih 25 metara, a vratar Gorice nemoćno je gledao kako lopta odsjeda u desnom kutu njegovog gola.