Kolumbija svladala Carioce, pocrvenili Neymar i Bacca

James Rodriguez i društvo osvetili su se Brazilu za poraz u četvrtfinalu prošlogodišnjeg Mundijala.

Kolumbija je napokon ostvarila pobjedu nad Brazilom koju čeka već duge 24 godine. Golom Murilla u 36. minuti dvoboja odlučen je derbi drugog kola Copa Americe.

Dvoboj pun tenzija završio je boljom predstavom momčadi Josea Pekermana, dok je Brazil pokazao kako je 10 uzastopnih pobjeda u prijateljskim utakmicama te slavlje protiv Perua u posljednjim minutama dvoboja prvog kola bila samo maska onoga što se nije popravilo poslije sramoćenja na Mundijalu prošle godine.

Dungina momčad previše ovisi o Neymaru koji iako je odličan igrač, nije čudotvorac i nemoguće je od njega očekivati da riješi svaku utakmicu kao što je to učinio protiv Perua pogotkom u sudačkoj nadoknadi.

S druge strane, Kolumbija je promjenom formacije iz 4-4-2 koju su igrali u prvoj utakmici (vs Venezuela) u 4-2-3-1 gdje je James Rodriguez dobio puno više kreativnog prostora pokazala se kao pun pogodak argentinskog stručnjaka Josea Pekermana.

Jedini loš u momčadi Kolumbije bio je Falcao koji nikako da pronađe vlastitu formu, ali možda će ga Mourinho u Chelseaju vratiti na pravi golgeterski put.

Na kraju smo vidjeli i još jednu sramotu Brazila. Neymar je napucao loptu prema Pablu Armeru nakon čega su obje klupe skočile u konflikt koji je završio isključenjem Carlosa Bacce i Neymara koji sigurno propušta dvoboj protiv Venezuele.

Kolo prije kraja Brazil i Kolumbija imaju po tri boda kao i Venezuela, dok je Peru na začelju s nulom na kontu. Ipak, priliku za bodove Peru ima večeras (01:30) u drugom kolu protiv Venezuele. Od 23 sata igraju Meksiko i Ekvador dvoboj trećeg kola skupine A.