Konjuh izborila glavni turnir u Cinncinatiju, Lučić-Baroni nije uspjela

Konjuh je pobijedila Japanku Doi, dok je Lučić-Baroni ispala od Australke Dellacqua.

Od dvije naše predstavnice u posljednjem kolu kvalifikacija za ulazak u glavni turnir u Cinncinatiju Ana Konjuh je prošla, dok je Mirjana Lučić-Baroni ispala.

Konjuh je glavni turnir izborila preko Japanka Misaki Doi, svladavši je rezultatom  5:7, 7:6 (3), 6:3.

U prvom je setu Konjuh imala break prednosti te povela s 2:0, no Japanka je izjednačila te napravila break u ključnom trenutku za osvajanje seta sa 7:5. Drugi je set bio izjednačen te je otišao u tie break koji je Konjuh uvjerljivo dobila. Doi je već u prvom gemu trećeg seta oduzela servis Konjuh, no Dubrovčanka se nije dala smesti te je s dva breaka riješila meč.

Blizu prolasku u glavni turnir bila je i Mirjana Lučić-Baroni, no nakon velike borbe dalje je prošla Australka Casey DellAcqua. Završilo je rezultatom 4:6, 6:2, 3:6:

Nakon gubitka prvog seta, Lučić-Baroni odlično je odigrala drugi te je Australki oduzela sva četiri servisa. U istom je ritmu nastavila i početkom trećeg seta te je povela s 3:1, no Dellacqua zatim osvaja pet gemova u nizu i prolazi u glavni turnir.