Košarka: Polovičan učinak Hrvata u turskom prvenstvu

Buva je postigao 13 poena u pobjedi Istanbula BB, dok je Markota u porazu Ušaka zabio osam koševa.

Buyukčekmece nije bio teška prepreka za Istanbul BB koji je na domaćem parketu slavio rezultatom 82:70 i tako upisao prvu pobjedu u sezoni. Osim tijekom prvih nekoliko minuta domaćin nije ispuštao prednost tijekom cijele utakmicu, a uoči posljednje četvrtine imao je 15 koševa prednosti (61:46). Gosti su do kraja uspjeli tek ublažiti poraz.

Domaćine je do slavlja vodio Eric Buckner s 18 koševa, a hrvatski košarkaš Ivan Buva je zaključio susret s 13 poena, pet skokova i jednom blokadom za nešto manje od 17 minuta provedenih na terenu.

Na stopostotnom učinku ostao je Tofaš koji je u gostima slavio kod Ušak Sportifa rezultatom 86:73. Domaćin nijednom nije ozbiljno zaprijetio protivniku koji je kontrolirao cijeli susret. Gosti su već u prvoj dionici imali 15 koševa viška (22:7), ne ispustivši dvoznamenkastu prednost do samog kraja.

Do pobjede ih je predvodio Jeffrey Morgan s 15 koševa i deset skokova. Najbolji kod domaćina bio je Jordan Hamilton s 20 koševa i deset skokova. Bivši hrvatski reprezentativac Damir Markota zaključio je susret s osam poena, šest skokova i dvije asistencije za 34 i pol minute na terenu.