Košarka: Pregled HT premier lige i prve lige za žene

Fantastična završnica u Zagrebu, Medveščak i Split dalje na vrhu

Šest susreta odigrano je u 14. kolu Prve ženske košarkaške lige. Najzanimljiviji susret se održao u Zagrebu, gdje su domaće ŽKK Zagreb svladale košarkašice Zadra rezultatom 56:51. Zagrebašice su vodile većinu susreta, međutim Zadranke su se kroz cijelu utakmicu uspješno vračale u susret. Tri minute prije kraja ŽKK Zagreb radi seriju 9-0 i tako osiguravaju pobjedu, svoju osmu koja ih pozicionira na 6. mjesto prvenstva.

ŽKK Brod na Savi – ŽKK Split 45:71 (11-12, 16-23, 7-16, 11-20)

ŽKK Medveščak – KK Mursa 94:51 (24-18, 28-10, 23-9, 19-14)

ŽKK Zagreb – ŽKK Zadar 56:51 (16-9, 15-16, 14-18, 11-8)

KK Trešnjevka 2009 – ŽKK Plamen Požega 98:52 (25-10, 25-13, 28-11, 20-18)

ŽKK Pula Črnja Tours – ŽKK Ragusa 97:93 (28-17, 21-25, 23-27, 25-24)

ŽKK Podravac Gigant  – ŽKK Šibenik 46:75 (14-19, 8-18, 9-22, 15-16)

Sljedeće kolo se održava od 2.-7. veljače, a parovi 15. kola su:

ŽKK Medveščak – ŽKK Trešknjevka 2009(2.2.)

ŽKK Šibenik – ŽKK Plamen Požega(2.2.)

ŽKK Zadar- ŽKK Podravac Gigant(3.2.)

ŽKK Split – ŽKK Pula(3.2.)

KK Mursa- ŽKK Brod na Savi(5.2.)

ŽKK Ragusa – ŽKK Zagreb(7.2.).

U 13. kolu HT premier lige za košarkaše, najzanimljiviji susret kola odigran je u Zagrebu. KK Split je na gostovanju u Domu Sportova protiv Cedevite vodio gotovo cijelu utakmicu, a u fantastičnoj završnici, Cedevita je uspjela preokrenuti rezultat i na kraju slaviti sa minimalnih 79:78. Minutu prije kraja Splićani su imali 73:78, međutim Domagoj Bošnjak prvo postiže koš i potvrđuje dodatno slobodno bacanje. U sljedećem napadu Mateo Kedžo griješi i šalje loptu u aut, nakon čega trener Cedevite Orešković zove time out, a nakon tog time outa, Jakovu Vladoviću su suđeni koraci. Sve je ukazivalo da će Split odnijeti pobjedu iz Doma Sportova, no u sljedećem napadu Tyler Wideman krade loptu i daje je u kut za Bošnjaka koji pogađa tricu za 79:78. U posljednjem napadu Marčinković je imao priliku osigurati pobjedu svojoj momčadi, ali njegov šut sa pet metara nije ušao i dva boda ostaju u Zagrebu.

KK Cedevita – KK Split 79:78 (14:23, 22:20, 20:16, 23:19)

GKK Šibenik – KK Cibona 72:86 (17-21, 15-20, 20-24, 20-21)

KK Bosco – KK Gorica 73:96 (12-28, 19-22, 26-22, 16-24)

KK Zadar – KK Zabok 90:66 (23-18, 22-17, 20-11, 25-20)

KK Hermes Analitica – KK Alkar 92:86 (28:22, 25:25, 21:18, 18:21)

KK Adria Oil Škrljevo – KK Vrijednosnice Osijek 79:66 (26:20, 17:14, 16:22, 20:10)