Košarka: Pregled Prve ženske lige

Poraz Medekica, Zadranke uvjerljivo slavile. Prvenstvo se zahuktava!

U 15. kolu Prve ženske košarkaške lige vidjeli smo četiri susreta za vikend. Košarkašice Splita pobjedom nad Pulom su učvrstili prvo mjesto u prvenstvu, a drugoplasirani Medveščak izgubio je u zagrebačkom derbiju protiv Trešnjevke. Zadranke su se s lakoćom obračunale s Podravac Gigantom, dok su Šibenčanke slavile protiv Požege.

Medveščak je dobro ušao u susret i nakon prvih deset minuta vodio (28:15), međutim u nastavku susreta, košarkašice Trešnjevke podižu obranu i koriste veliki pad u igri Medveščaka za konačnih 58:67. U drugoj i četvrtoj četvrtini Medekice nisu uspjele ubaciti više od pet poena.

Trešnjevka je imala velikih 76% za tri poena, a unatoč premoći u skokovima (50:39), Medekice nije služio šut za tri, koji je iznosio 24% i poražene su najviše zbog tog segmenta igre.

Iva Todorović je za Medveščak ubacila 7 poena, skupila velikih 15 skokova (8 napadačkih) i imala 4 asistencije i ukrala tri lopte. Najviše u redovima Medekica je zabila Anja Majstorović 14 poena. Trešnjevku je predvodila Nika Mühl 17 poena, 11 skokova, 5 asistencija, tri ukradene lopte i dvije blokade. Courtney Strait je ubacila 16 poena i uhvatila 8 skokova za pobjednice.

ŽKK Mursa i Žkk Brod na Savi odigrati će svoju utakmicu u utorak 5.2. u Osijeku (SD Jug) s početkom u 20:00 sati, dok ŽKK Ragusa i ŽKK Zagreb igraju 7.2. u Dubrovniku (ŠD Gospino polje) s početkom u 18:00 sati.

Sljedeće kolo je na rasporedu 9.-10. veljače.

ŽKK Split – ŽKK Pula Črnja Tours 96:74 (28-25, 25-17, 26-22, 17-10)

ŽKK Zadar – ŽKK Podravac Gigant 82:44 (29:20, 15:6, 24:12, 14:6)

ŽKK Medveščak – ŽKK Trešnjevka 2009 58:67 (28:15, 5:17, 20:16, 5:19)

ŽKK Šibenik – ŽKK Plamen Požega 79:73 (14:22, 27:17, 26:18, 12:16)