Košarka: Važna pobjeda Murse, Zadranke slavile kod Raguse

Liderice prvenstva slavile su u teškoj utakmici protiv Šibenčanki, a Medekice uvjerljivim slavljem puše za vratom

U novom 19. kolu 1. ženske lige, Zadranke su došle do važne pobijede na gostovanju u Dubrovniku i tako su preskočile Trešnjevku na četvrtoj poziciji. Trešnjevka 2009. upisala je poraz u Puli, koja im sada bježi jednu pobjedu, kao i Zadrankama. U dvoboju začelja sastali su se Mursa i Plamen Požega. Mursa je slavila u ovoj iznimno važnoj utakmici za njih i sada su se izjednačili s Plamenom na desetom mjestu prvenstva, a iza njih je Brod sa jednom pobjedom manje u zoni ispadanja. Lider Split i Medveščak nastavljaju s uvjerljivim nastupima.

ŽKK Split – ŽKK Šibenik 69:64 (16:18, 22:17, 14:14, 17:15)

ŽKK Medveščak Zagreb – ŽKK Podravec Gigant 94:46 (25:13, 22:10, 27:9, 20:14)

ŽKK Brod na Savi – ŽKK Zagreb 55:87 (12:25, 21:18, 16:27, 6:17)

ŽKK Ragusa Dubrovnik – ŽKK Zadar 57:61 (14:17, 19:2, 14:23, 10:19)

Mursa Osijek – ŽKK Plamen Požega 72:70 (26:14, 13:23, 22:15, 15:11)

ŽKK Pula – ŽKK Trešnjevka 2009. 76:63 (19:20, 18:18, 15:11, 20:21)

Odlično otvaranje utakmice sa strane Zadranki, u prvih 5 minuta odlična obrana, dominacija u napadačkom skoku, brz protok lopte u napadu, drže ih u rezultatskom plusu. Nakon uvodnih 5 minuta odjednom Ragusa preuzima konce igre, Zadranke staju i previše griješe, a domaćini kažnjavaju sve zabijenim kontrama i polukontrama i na poluvremenu imaju plus 14.

U uvodnim minutama drugog dijela Ragusa nastavlja s boljom igrom, no Zadranke se bude i uzvraćaju Dubrovčankama. Kako su Zadranke u prvoj četvrtini pali, tako su se sredinom treće dignule, polako se približavale domaćinu kroz treću i četvrtu četvrtinu te pred sam kraj pri rezultatu 55:55 minutu prije kraja zabijaju tricu i vode s 3 razlike.

Ragusa realizira napad, pogađaju dvicu. Očekivano rade faul, a Zadranke s linije slobodnih bacanja su precizne i slavlje može početi, pobjedu kojom se vraćaju u zonu playoffa.

Najbolje u redovima gostiju Nika Jelenković s 17 poena, a pratila ju je Ana Vrsaljko s 15. Kod Raguse najviše je zabila Živana Janković 17 poena.