Košarkaši Bayerna blizu osvajanja naslova prvaka

U finalnoj seriji njemačkog prvenstva košarkaši Bayerna došli su do prednosti 2:1 nakon slavlja u trećoj utakmici na domaćem terenu protiv berlinske Albe 72:66.

Domaćini su cijelu utakmicu imali prednost koja je rasla iz minute u minutu sve do početka treće dionice. Nakon serije od 15:0 na semaforu je pisalo 50:29 i domaća publika je već počela slaviti. No, gosti se nisu predali te su odličnom obranom natjerali Bavarce na veliki niz pogrešaka (ukupno 27 izgubljenih lopti), te su korak po korak smanjivali zaostatak. 40 sekundi prije kraja utakmice gosti su došli na samo -4 (70:66) i sve je bilo otvoreno. Nakon minute odmora veliku glupost radi Luke Sikma. Nakon auta sa strane radi nesportski faul što je značilo dva bacanja i posjed lopte za Bayern. Idući napad Bayern je odigrao do kraja te nakon šuta uhvatio skok u napadu i tu je priči bio kraj.

Domaće je u pobjedi predvodio Reggie Redding sa 18 poena. Dvoznamenkasti su još bili Nihad Đedović (11) i Vladimir Lučić (10). U redovima gostiju najefikasniji je bio Spencer Butterfield sa 16 poena, Peyton Siva je postigao jedan poen manje. Četvrta utakmica na rasporedu je u srijedu u Berlinu.