Košarkaši Cedevite doživjeli šesti uzastopni poraz

U susretu 10. kola E skupine TOP 16 Cedevita je u Domu Dražena Petrovića izgubila od španjolske Unicaje 78:91. Cedeviti je ovo osmi poraz u Euroligi, a šesti uzastopni.

Na početku utakmice Cedevita je povela 6:0, a u sedmoj minuti imala je i sedam koševa prednosti (15:8). No, u drugom dijelu prve četvrtine Unicaja je serijom 12:2 okrenula rezultat, povela 17:20 i do odmora sačuvala prednost. Zagrebačka momčad na otvaranju druge dionice uspjela je izjednačiti (25:25), ali gosti nisu popustili te su se sredinom druge četvrtine udaljili na šest poena razlike. Iako su se uspjeli približiti na samo dva poena zaostatka, promašajima u završnici četvrtine Cedevita je Unicaji dopustila da na poluvrijeme ode sa šest poena razlike, 42:48.

Treća dionica nije donijela nikakav preokret. Unicaja je cijelo vrijeme bila u vodstvu, Cedevita je smanjivala zaostatak, no pobjeda  je ipak pripala Španjolcima koji su dobili sve četiri dionice igre (25:23, 23:19, 17:12, 26:24). U posljednoj četvrtini imali su čak 18 koševa viška (89:71).

Najbolji u redovima domaćina bili su James White sa 16 koševa, Jacob Pullen s 15 koševa te Marko Arapović s njih 12. Najefikasniji kod Unicaje bili su Jack Cooley sa 16 koševa i 10 skokova, Nemanja Nedović s 15 koševa i pet asistencija te Thomas Will i Fran Vazquez sa po 14 koševa.