Košarkaši Cedevite lakoćom do slavlja u gradskom derbiju

U derbiju 10. kola regionalne košarkaške ABA lige Cedevita pred 2,400 gledatelja lakoćom pobjeđuje Cibonu te ostvaruje rezultat 100-80 (31-18, 55-40, 81-58, 100-80).

Cibona tek prvih šest minuta uspijeva držati utakmicu podjednakom, nakon čega košarkaši Cedevite serijom 15-2 bježi na 32-18. U drugoj četvrtini košarkaši Cedevite imali su i 20 koševa prednosti (45-25). Početkom treće četvrtine košarkaši Cibone kratkotrajno smanjuju rezultat na 12 koševa zaostatka. Međutim, košarkaši Cedevite odličnom igrom brzo vračaju izgubljenu prednost, treća četvrtina završava sa 81-58. Do kraja susreta košarkaši Cibone pokušavaju ublažiti poraz, ali se ne uspijevaju rezultatski približiti hrvatskom prvaku. U 33. minuti Cedevita odlazi na čak +26 (86-60)

U redovima košarkaša Cedevite najbolji su bili Luka Babić sa 24 koša, pet skokova i šest asistencija, Miro Bilan sa 10 koševa i sedam skokova, te Mirza Begić sa 10 koševa, dok su kod Cibone najefikasniji bili Nik Slavica sa 17 koševa, Scott Michael Reynolds sa 14, te Petar Marić i Marin Rozić sa po 13 koševa.

Na ABA liga ljestvici košarkaši Cedevite stoje na trećem mjestu sa sedam pobjeda i tri poraza.

Iduću utakmica ABA regionalne košarkaške lige igra se između Crvene Zvezde i Karpoš Sokoli.