Cedevita i dalje nezaustavljiva

KK Cedevita

Cedevita izgleda nezaustavljivo ove sezone, pobjedom u gostima protiv Lietkabelisa osigurava osmu uzastopnu pobjedu i petu u Eurokupu.

Lierkabelis – Cedevita 68-69

(16:17, 16:22, 16:14, 20:16)

Košarkaši Cedevite pobjedom u Litvi imaju osiguran put u Top 16, ovaj uspjeh postigli su iako je momčad Cedevite hendikepirana ne igranjem njihovog bivšeg playmakera Pierra Jacksona koji je otišao u SAD. Košarkaši Cedevite opet dokazuju da su solidna momčad i bez pomoći američkih playmakera.

Iz redova Cedevite posebno treba pohvaliti kapetana Miru Bilana, koji posljednjih nekoliko utakmica drži momčad fokusiranu svojim autoritetom koji gradi odličnom igrom. Prvo poene u utakmici postiže kapetan, kao i prvih pet poena od prvi deset Cedevite.

Susret je bio neizvjestan do samoga kraja, iako Cedevita u 25. minuti drži 14 koševa prednosti. U posljednjoj minuti Marko Arapović zabija koš te realizira dodatno slobodno bacanje, zbog čega Cedevita stiže do pet poena prednosti (67:62). Tricom Magdena domaći smanjuju rezultat, zatim Marko Tomas zabija dva slobodna bacanja za 69:62). U samoj završnici utakmice Lietkabelis tricom Williams ublažuje poraz i smanjuje na minimalnih 68:69.

Iz redova Cedevite treba izdvojiti Marka Tomasa koji je postigao 23 koša, od čega četiri trice. Marko Arapović sa 11 koševa, šest skokova i tri asistencije, Luka Babić sa 10 koševa uz šest skokova te na kraju kapetan Miro Bilan sa devet koševa, osam skokova i tri asistencije. Domaće predvodi Kšištof Lavrinović sa 16 poena. Cedevita nakon odigranih šest utakmica u Eurokupu ima učinak 4-2 i izbija na prvo mjesto u skupini B, mjesto koje bi joj trebalo donijeti lakše protivnike i sigurniji nastavak natjecanja.

U sljedećem kolu Eurokupa Cedevita 30. studenog dočekuje MZT iz Skoplja.