Košarkaši Cibone doživjeli su drugi uzastopni poraz

Košarkaši Cibone doživjeli su drugi uzastopni poraz u drugom krugu FIBA Europa kupa. U dvoboju četvrtoga kola skupine S momčad Cibone izgubila je kod rumunjske Energije iz Targa Jiua s 85:81 (21:21, 19:19, 24:26).

U ovoj izjednačenoj utakmici  pitanje pobjednika odlučeno je tek u posljednjih pet minuta.
Cibona je posustala u samoj završnici iako je deset minuta prije kraja vodila s dva koša razlike .

Nakon što je Marin Rozić 3:39 minuta prije kraja pogodio tricu za smanjenje zaostatka na 77:74, uslijedila je serija domaćih košarkaša od 6:0 koji su malo više od dvije minute prije kraja pobjegli na devet koševa razlike. Do kraja susreta Cibona je uspjela ublažiti poraz na četiri koša razlike, što znači da je bolja u međusobnim ogledima.

Najbolji u redovima Cibone bili su James Florence s 24 koša i Ante Žižić sa 16 koševa i deset skokova. U domaćim redovima najbolji je bio  Lamont Mack s 21 košem i pet skokova.

Nakon četiri kola Cibona ima omjer 2-2, a u petom kolu za tjedan dana ugostit će litavski Pieno Zvaigzdes.