Košarkaši Zadra izbacili Sutjesku iz natjecanja sljedeće sezone

U posljednjem kolu regionalne ABA lige Zadar je na domaćem terenu tijesno svladao Sutjesku iz Nikšića 85:83. Ovom pobjedom košarkaši Sutjeske izgubili su pravo nastupa u regionalnoj ligi sljedeće sezone, a Zadar je na ljestvici ABA lige ostao nepromijenjen.

Dvoboj je bio pun preokreta, a Zadrani su do pobjede u završnici stigli mirnoćom s linije slobodnih bacanja. Gosti su u prvom dijelu susreta bili bolji te su prvo poluvrijeme završili u svoju korist rezultatom 43:41. Zadar je tek u trećoj četvrtini okrenuo utakmicu u svoju korist. U samoj završnici, 15 sekundi prije kraja Lovre Bašić je pogodio oba bacanja za vodstvo 83:82. Nakon promašaja Koraća u sljedećem napadu Sutjeske, četiri sekunde prije kraja dva slobodna bacanja za 85:82 pogodio je i Ante Delaš. Gosti su u preostalom vremenu imali priliku za preokret, no promašaj trice Nemanje Vranješa koštao je Sutjesku pobjede i ostanka u ABA ligi.

Najbolji u redovima Zadra bili su Glenn Cosey s 18 poena i Ante Delaš s 15 poena, a kod protivničke ekipe najefikasniji bio je Nemanja Vraneš sa 17 poena.
Zadar je sezonu završio na sredini ljestvice s 12 pobjeda i 14 poraza, dok je Sutjeska s devet pobjeda i 17 poraza zauzela pretposljednje mjesto.