Kovačić poslije prvijenca: “Sretan sam, bila je ovo velika pobjeda”

Mateo Kovačić zabio je svoj debitantski pogodak za madridski Real.

Mateo Kovačić/Foto: Gettyimages

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić zauvijek će pamtiti 8. prosinac 2015. godine, kad je u posljednjoj utakmici natjecanja po skupinama Lige prvaka zabio svoj prvijenac u dresu madridskog Reala.

Mladi veznjak bio je najkoncentriraniji u 70. minuti ogleda, dobro je pratio akciju Jesea s desne strane i pravovremeno natrčao na odbijenu loptu te ju iz prve poslao u nebranjeni dio mreže. Igru je napustio šest minuta kasnije kad ga je zamijenio Denis Čerišev, a zanimljiv je podatak kako je imao čak 94 posto točnih dodavanja, odnosno 92 dodira i 82 točno upućene lopte te niti jedan izgubljeni duel!

“Sretan sam zbog svog prvog pogotka za Real. Bila je to velika pobjeda”, poručio je 21-godišnjak poslije uvjerljivog trijumfa kraljeva protiv Malmöa (8:0), kojim je u svlačionicu sastava s Bernabeua napokon unesena doza mira i sigurnosti.

Kovačićeve prezentacije hvale i španjolski izvjestitelji. Marca tako pod naslovom ‘Hrvat dokazuje da vrijedi’ apostrofira kako je Mateo bio itekako aktivno uključen u izgradnju igre svoje momčadi, a pokazao je i kako se ne boji preuzeti odgovornost i u obrambenim zadaćama. “Doprinos hrvatskog ‘šmekera’ rođenog u Austriji sve je vidljivija iz utakmice u utakmicu. Protiv Šveđana se sjajno nadopunjavao s Jamesom Rodriguezom i Casemirom, a nekoliko se puta i hrabro odvažio na ulazak u suparnički kazneni prostor, što se isplatilo kada je poslije sedamdeset minuta igre postigao i svoj prvi pogodak u Realovu dresu”, piše Ivan Martin.