Mateo Kovačić zabio prvijenac u Serie A i upisao dvije asistencije, Inter pregazio Sassuolo 7:0!

Hrvatskom veznjaku to je prvi gol u talijanskom prvenstvu otkad je u siječnju 2013. potpisao za Inter

SERIE A – 2. kolo

INTER – SASSUOLO 7:0

Stadion San Siro. Gledatelja: 40.000

Strijelci: 1:0 Icardi (4′), 2:0 Kovačić (21′), 3:0 Icardi (30′), 4:0 Osvaldo (43′), 5:0 Icardi (53′), 6:0 Osvaldo (73′), 7:0 Guarin (74′)

INTER: Handanovič, Nagatomo (62′ Mbaye), Ranocchia, Andreolli, Dodô (76′ Palacio), Juan, Hernanes, Medel, Kovačić (Guarin 65′), Osvaldo, Icardi

SASSUOLO: Consigli, Peluso, Terranova, Ariaudo, Vrsaljko (18′ Gazzola), Biondini, Missiroli (46′ Taider), Magnanelli, Zaza (65′ Pavoletti), Sansone, Berardi

Mateo Kovačić ponovno se vratio u golgetersku ulogu! Nakon nedavnog hat-tricka protiv Stjarnana u pretkolu Europske lige, hrvatski je veznjak konačno stigao do svojeg prvijenca u Serie A. Dogodilo se to u utakmici 2. kola protiv Sassuola, u kojoj je Inter slavio s čak 7:0 i tako ponovio prošlosezonsku rekordnu pobjedu protiv istog suparnika (tada u gostima).

Kovačić je zabio za 2:0 u 21. minuti nakon prekrasne akcije „nerazzurra“. Icardi je dugu loptu majstorski petom prebacio na drugu stranu terena, gdje ju Osvaldo spušta pred Kovačića. Ovaj je pretrčao Terranovu, ušao u šesnaesterac i mirno matirao vratara Consiglija.

Kovačiću je to prvi pogodak u talijanskom prvenstvu otkad je u siječnju prošle godine stigao u Inter. Briljantnu partiju oplemenio je s još dvije asistencije.

Domaćini su poveli već u 4. minuti preko Icardija, u akciji koju je pripremio Kovačić. Riješio se čuvara na sredini terena, pretrčao desetak metara pa podvalio savršenu loptu u prostor za argentinskog napadača.

Icardi je svojim drugim pogotkom u 30. minuti povisio na 3:0, a četvrti gol gostima u 43. minuti dostavlja Pablo Osvaldo.

U nastavku na scenu opet stupa kombinacija Kovačić-Icardi. Mateova je dubinska lopta ovog puta bila još ljepša, a Icardi je odlično procijenio njezinu putanju, utrčao između dvojice gostujućih braniča i zakucao za 5:0.

Kovačić je igru napustio u 65. minuti, ali nemilosrdni Inter nije se zaustavio. Šesti je gol potpuno razbijenom Sassuolu u 72. minuti spakirao Osvaldo, da bi se dvije minute kasnije golgeterskom partyju pridružio i Freddy Guarín koji je ušao umjesto Kovačića.

Nažalost, momčad Sassuola je već u 18. minuti zbog ozljede morao napustiti Šime Vrsaljko.