Kovačiću prva pobjeda u Ligi prvaka, Benitez: “U budućnosti bi mogao igrati netko drugi””

Mateo Kovačić u susretu Reala i Šahtara zamijenio je Garetha Balea....

Mateo Kovačić/Getty Images

Trener Real Madrida u 31.minuti susreta protiv Šahtara u igru je uveo hrvatskog reprezentativca Matea Kovačića kao zamjenu za Garetha Balea.

U svojoj 13. utakmici Lige prvaka Kovačić je igrao na desnoj strani, između bočnog Carvajala i veznog Luke Modrića. Nakon što je u 35. minuti krenuo u prodor po sredini, njegov napad zaustavili su braniči Šahtara, a u drugom poluvremenu kada je protivnik ostao s 10 igrača, nije ostao zapažen.

Rafael Benitez napomenuo je kako je Kovačića uveo zbog karakteristika protivnika te kako ovaj potez nije garancija njegovog mjesta u prvoj postavi.

Kovačića sam stavio jer su bočni igrači išli visoko prema naprijed, a on igra u sredini, što nam je donijelo  igrom i širinu. Ako Bale zbog ozljede ne bude mogao zaigrati na iduće utakmice, svim će se igračima otvoriti mjesto u početnoj postavi. Sinoć je igrao Kovačić zbog karakteristika protivnika, no u budućnosti bi mogao igrati JeséČerišev ili Lucas Vazquez” – izjavio je trener nakon odigranog susreta u kojem je Real uzeo tri boda rezultatom 4:0.

Mateu Kovačiću ovo je bila prva pobjeda u Ligi prvaka, a s Dinamom je upisao 11 poraza i jedan remi.

Real Madrid u subotu igra prvenstvenu utakmicu protiv Granade.