Kraj za Lučić-Baroni na WTA turniru u Wuhanu

Karolina Pliskova (Češka) (8) vs Mirjana Lučić-Baroni: 7:6 (4), 5:7, 7:6 (5)

Mirjana Lučić-Baroni/Getty Images

Mirjana Lučić-Baroni je nakon dva sata i 20 minuta u odličnom dvoboju protiv osme nositeljice turnira i 12. tenisačice svijeta Karoline Pliskove izgubila rezultatom 7:6 (4), 5:7, 7:6 (5) čime se u drugom kolu oprostila od WTA turnira u Wuhanu.

Bio je to iscrpljujuć meč u kojemu je Lučić-Baroni napravila čak 10 dvostrukih pogrešaka, dok ju je u stopu pratila protivnica sa njih sedam, ali čak osam as servisa više su činili prevagu na račun češke tenisačice.

Hrvatska predstavnica je unatoč tome spasila “samo” tri break prilike, dok je njena protivnica spasila njih devet od 13 što je u konačnici Čehinju dovelo do pobjede iako je Lučić-Baroni u trećem setu imala i servis za pobjedu.

U petom međusobnom susretu između ove dvije tenisačice, Pliskova je upisala treću pobjedu te drugu ove sezone nakon Antwerpena, dok je u Torontu bolja bila hrvatska tenisačica.