Kramarić iz penala za bod Hoffenheima

Sedam utakmica u nizu Kramarić je zabio gol.

Hrvatski nogometni reprezentativac Andrej Kramarić zabio je za svoj klub Hoffenheim u remiju 13. kola njemačke Bundeslige protiv Schalkea 1:1.

Kramarić je doveo Hoffenheim u vodstvo u 59. minuti golom iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Bastian Oczipka nakon što je igrao rukom. Andrej je smireno poslao golmana u jednu, a loptu u drugu stranu. Samo pet minuta poslije gola, trener Hoffenheima je izvadio Kramarića iz igre, a ubacio Reissa Nelsona.

Schalke je izjednačio u 73. minuti također iz jedanaesterca. Ermin Bičakčić je nepropisno zaustavio protivnika, a Alžirac Nabil Bentaleb pogodio za podjelu bodova.

Kramariću je ovo bio peti bundesligaški pogodak, a ujedno i sedma utakmica u nizu u kojoj se upisao u strijelce, a zabio je devet golova u posljednjih 10 utakmica.

Redom je zabio Lyonu, Augsburgu, Španjolskoj, Engleskoj, Herthi, Shakhtaru i Schalkeu, a posljednja utakmica u kojoj nije zabio gol bila je 31. listopada u Leipzigu.