Kramarić pokorio Berlin

U 26. kolu Bundeslige Hertha je dočekala Hoffenheim, te se u Berlinu očekivala zanimljiva i otvorena utakmica dviju ekipa koje su u borbi za europska natjecanja. Upravo su nam takvu utakmicu i pružili igrači Herthe i Hoffenheima, a igrač utakmice je bio naš reprezentativac Andrej Kramarić koji je postigao dva gola u pobjedi Hoffenheima od 3:1.

No, utakmica nije počela dobro za Kramarića i društvo, te je Hertha prva došla u vodstvo pogodkom slovačkog reprezentativca Pekarika u 32. minuti. Pogotku Pekarika je kumovala pogreška upravo Kramarića, koji je neoprezno loptu izgubio na sredini terena. Ipak, vodstvo Hertha je potrajalo samo sedam minuta, a onda u vlastitom šesnaestercu rukom igra Mittlestad. Sudac Brand bez oklijevanja pokazuje na kazneni udarac, a siguran izvođač za Hoffenheim je Andrej Kramarić, koji rezultat tako vraća u egal. Na poluvrijeme su ekipe otišle rezultatom 1:1, a u 58. minuti utakmicu prelama nesretni Mittlestad. Naime, 20-godišnjak nakon jednog oštrog duela zarađuje drugi žuti karton, a brojčanu prednost je Hoffenheim znalački iskoristio. Prvo je stoper Sule, od iduće sezone igrač Bayerna, topovskim udarcem pod prečku doveo Hoffenheim u vodstvo, da bi Kramarić svojim drugim golom na utakmici potvrdio vrlo bitnu pobjedu Hoffenheima.

Hoffenheim je ovom pobjedom skočio na treće mjesto Bundeslige, dok drugoplasirani RB Leipzig ima samo bod više, ali i utakmicu manje. No, bitno je naglasiti kako je ova pobjeda ključna za nastojanja Hoffenheima da izbori Ligu prvaka, a sudeći po recentnoj formi momčad 29-godišnjeg trenera Juliana Nagelsmanna je na pravom putu da postigne taj uspjeh. Veseli i nastavak dobre forme Andreja Kramarića, koji je s nova dva gola, došao do brojke od 10 golova, te hrvatski reprezentativac zasigurno igra najbolju sezonu otkako je napustio HNL i redove Rijeke.