Kramarić-show, Mandžukić strijelac

Odličan vikend Vatrenih 69 dana prije Eura: 6 golova i 4 asistencije

Andrej Kramarić/Getty Images

Golovi
Mandžukić – Gol glavom Empoliju, za scudetto i Juventusovih 1:0. Mandžini su zapravo već prvaci, a Hrvat se vratio Serie A-golovima. Zlata vrijedan, uvijek MVP.
Eduardo – Nakon Šukera najspektakularniji golgeter kojeg smo, od ’90-e, imali. I imamo. Uredno zabio u Šahtar-Metalist 2:1. Voditi ga na Euro.
Vida – Igrao stopera, zabio za 1:0 u Oleksandryji. Završilo je 2:0 za Dinamo Kijev koji s tom pobjedom ima 3 boda prednost nad Šahtarom.
Iličević – HSV je prošao Hannoverom k’o tsunami. U tih 3:0 u gostima jedan je gol ugradio i naš veznjak (90 minuta kao lijeva polušpica u HSV-ovih 4-2-3-1).
Čop – Njegova je Malaga kod kuće brzo ušla u minus s Espanyolom, u finišu prvog dijela sudac je dosudio, a Duje u gol pretvorio gol za (konačnih) 1:1.
Ćaleta-Car – Još jedan Duje, još jedan gol. Ovaj put Rapidu, u velikom austrijskom derbiju, glavom u 75. minuti. Završilo je1:1, a Ćaletin RB Salzburg ostao na +4.

Asistencije
Kramarić – U sudačkoj nadoknadi za, vjerojatno opstanka vrijedan, bod. Lijeva strana, sprint 40 m, ‘usput’ prošao četvoricu… Majstor, veliki majstor. Mora na Euro.
Rakitić – Svi ste vidjeli. Korner iz kojeg je Barca došla do 1:0 u El Clasicu. Dok joj se nije ‘dogodio Real’ predvođen Modrićem. Katalonci su pali kad je – Rakitić izašao.
Brozović – Iz njegovog šuta došlo je do 11-erca za Inter, ali Nerazzurri su se onda raspali i od Torina izgubili 1:2. Adio Liga prvaka… Bez i najmanje HR-krivnje.
Srna – Kapetan-iskusnik zajedno s Duduom drži Šahtar u utrci za ukrajinski naslov. Imaju tri boda manje od Vidinog Dinama, super-zanimljiva završnica.

Ostalo
Modrić – Velemajstor. Kad je trebalo trčati, trčao više od svih… Kad je trebalo loviti prednost Barce – dirigirao Realovim orkestrom. Najbolji veznjak na planeti.
Ćorluka – Kapetan moskovskog Lokomotiva izašao iz igre u 66. minuti utakmice s Rubinom, ali iz Rusije javljaju: samo je osjetio bol u koljenu. Bit će OK.
Perišić, Lovren, Subašić, Badelj, Vrsaljko… – Uredno od-administrirali svoje role u Interu, Realu, Fiorentini, Monacu, Sassuolu… Dobre role, normalno.
Kalinić & Kovačić – Kartoni & trenerova odluka, nisu igrali.
Halilović – Igra večeras, u 20:30. Posljednja utakmica 31. kola Primere, njegov Sporting Gijon gostuje kod Levantea i to je: mega-derbi za opstanak.

Ostali
Bilić – Europski trenerski hit ovog je vikenda, na žalost, u lovu na Europu pao ‘ispod crte’. West Ham-Crystal Palace 2:2. United ima dva, a City tri boda više.
Kranjčar – Niko je sa 13 min. debitirao za njujorški Cosmos u kojem su nekad igrali Pele i Beckenbauer (nije MSL nego NASL – North American Soccer League).