Bundesliga: Kramarić strijelac u porazu Hoffenheima

Hrvatski reprezentativni napadač Andrej Kramarić ponovno je bio strijelac za svoj Hoffenheim, ali unatoč tome poraženi su u Dortmundu od Borussije 2:1.

Njemačka Bundesliga bliži se polako kraju, danasje igrano još pet dvoboja 32. kola, ali samo su još više zakomplicirali borbu za europske pozicije.

Borussia Dortmund je na svojem Westfalenu ugostila Hoffenheim te pobjedom 2:1 ponovno preksočila goste na trećoj poziciji koja izravno vodi u Ligu prvaka. Do pogotka su stigli već u četvrtoj minuti kada pogađa Marco Reus. Priliku za povećanje vodstva imali su deset minuta kasnije, ali Aubameyang promašuje jedanaesterac. Nakon toga igra je do posljednjih desetak minuta bila potpuno bez prilika, a onda u samo četiri minute još dva pogotka. Prvo se Gabonac iskupio za promašeni penal i povećao vodstvo na 2:0 da bi u 86. minuti Andrej Kramarić postavio konačan rezultat. Piszczek je napravio prekršaj u vlastitom kaznenom prostoru, a naš Krama pokazao Aubameyangu kako se izvodi najstroža kazna. Bio mu je to 13. pogodak ove sezone uz osam asistencija.

Novi-stari prvak Bayern Munchen minimalnom 1:0 pobjedom nad novim drugoligašem Darmstadtom proslavio je titulu. Bayern je bio izrazito dominantan, ali jedini pogodak pao je u 18. minuti kada asistenciju Riberyja u gol posprema Juan Bernat. Nakon toga prilike su promašivali MullerLewandowski, a svoje prilike imali su i gosti. Prvo je gol Schipplocka u 65. minuti poništen zbog zaleđa, a u 86. minuti Starke brani penal Hamitu Altintopu te održava minimalnu pobjedu.

Borussia Monchengladbach golom duboko u sudačkoj nadoknadi osigurala je 1:1 remi protiv Augsburga. Gosti su poveli pogotkom Finnbogassona u 57. minuti, a u četvrtoj minuti nadoknade izjednačio je Andre Hahn. Istim rezultatom završila je i utakmica između IngolstadtaBayer Leverkusena. Poveli su domaći u 73. minuti pogotkom Kittela, a pet minuta kasnije izjednačio je Havertz. Naš Tin Jedvaj vratio se nakon suspenzije u sastav Apotekara te odigrao cijeli susret na stoperskoj poziciji. Eintracht Frankfurt našpeg trenera Nike Kovača upisao je novi poraz, ovaj puta kod kuće 0:2 protiv Wolfsburga. Strijelci su bili Didavi u 48. te Gomez u 63. minuti susreta. Wolfsburg se time privremeno odmaknuo od opasne zone dok je Eintracht izgubio praktički sve šanse za nastup u Europi preko prvenstva.

Kasnije danas još igraju HerthaRB Leipzig, domaći traže učvršćivanje pete pozicije dok bi Bikovi pobjedom praktički osigurali drugo mjesto.