Krunoslav Simon najbolji strijelac u pobjedi Lokomotiva

U 22. kolu VTB lige Lokomotiv Kuban pobijedio je Nizhny Novogorod, a naš reprezentativac Krunoslav Simon ovaj je put bio ključan igrač u pobjedi svoga kluba.

Kruno Simon

Ovaj je vikend odigrano 22. kolo VTB lige, a jedan od zanimljivijih susreta odigrali su Nizhny Novogorod te Lokomotiv Kuban u kojem igra naš reprezentativac Krunoslav Simon, ovaj put ključan igrač u domaćoj pobjedi svoga kluba.

Prije početka susreta teško je bilo predvidjeti tko bi mogao izaći kao pobjednik, ali zbog problema s ozljedama kod Nizhnyja te zbog prednosti domaćeg terena Lokomotiva, Simonova je momčad bila favorit na papiru unatoč lošijoj poziciji na ljestvici.

Tu ulogu favorita opravdali su već na poluvremenu, kada su bili u prednosti čak 16 poena. Iako su domaćini u jednom trenutku imali i prednost 20 poena razlike, ona se počela topiti i tri minute prije kraja utakmice Nizhny je dijelio samo koš do izjednačenja. Malcolm Delaney zabija slobodna bacanja za +4, a nakon timeouta Nizhnyja Simon krade loptu te zabija za konačnih 88:82.

Simon je bio najbolji strijelac svoje momčadi s 20 poena (5/12), a statistici je pridodao i pet skokova. Po 18 poena su za Lokomotiv dodali Anthony Randolph  i Nikita Kurbanov, a kod gostiju je najbolji bio Trey Thompkins s 24 poena (10/15) i pet skokova.

Ova je utakmica dobar pokazatelj Simonove odlične forme, a nadajmo se da će na ovakvoj razini ostati i do Europskog prvenstva u rujnu.