Kueng uvjerljivo do naslova, Hrvati bez uspjeha

Natko Zrnčić-Dim/Getty Images

Svjetski spustaški prvak je Švicarac Patrick Kueng, a medalje su osvojili Ganong i Feutz. Hrvatski natjecatelji očekivano su završili na dnu, a najbolji je Natko Zrnčić-Dim na 30. mjestu.

Do prve medalje na Svjetskim prvenstvima Kueng je stigao s 24 stotinke prednosti ispred Ganonga. U karijeri je novi prvak upisao dvije pobjede u spustaškim utrkama Svjetskog kupa. Srebrna medalja najveći je uspjeh u karijeri Travisa Ganonga, koji je krajem prošle godine u St. Catarini upisao prvu pobjedu u karijeri u Svjetskom kupu. Napeta borba za broncu pripala je Beatu Feutzu, koji je za pobjednikom zaostao 31 stotinku.

Natko Zrnčić-Dim bi u Svjetskom kupu bio zadovoljan 30. mjestom i zaostatkom od 2.52 sekunde, ali na sjvetskim je prvenstvima konkurencija ipak manja. Max Ullrich osvojio je 35. mjesto, dok je Istok Rodeš odustao.