Kup Hrvatske: Hajduk eurogolom Fomitschowa srušio Šibenik

U posljednjoj današnjoj utakmici osmine finala Kupa Hrvatske Šibenik je na Šubićevcu ugostio Hajduk u reprizi finala natjecanja iz sezone 2009./10. Momčad Joana Carrilla bila je bolja i zasluženo upisala minimalnu, 1:0 pobjedu.

Već u šestoj minuti Barry je pucao zamalo pored gola, a samo tri minute kasnije Almeida je glavom nakon centaršuta Fomitschowa pucao ravno u domaćeg golmana. Nastavili su gosti s pritiskom i u 15. minuti Erceg je s 12 metara dobro pomučio Žitnjaka, koji je izbio loptu u korner.

U 30. minuti Perica Šare katastrofalnim je startom kopačkom udario Šehića u prsa i sudac Fran Jović iz Zagreba pokazao mu je izravni crveni karton. Nakon što su se strasti smirile, u 33. minuti iz tog slobodnog udarca Andre Fomitschow fenomenalno je zabio i doveo Bile u prednost. Samo osam minuta kasnije Luka Fuštin također je napravio prekršaj u opasnoj zoni, nakon kojeg je Nijemac ipak pucao preko gola i na odmor se otišlo s minimalnih 1:0.

Nastavak je otvorio Barry udarcem s 20-ak metara, no pucao je pored gola. U 64. minuti novi isključenje Šibenčana, no ovaj put na tribine je poslan trener domaćih Borimir Perković. U 70. minuti nakon dugo vremena zaprijetio je i Šibenik, no Fuštin je pucao ravno u Leticu, koji je tako upisao svoju prvu večerašnju obranu. Sedam minuta kasnije Barry je ponovno odlično pucao, no Žitnjak je ponovno izbio loptu u korner. Do kraja susreta nije bilo prevelikih prilika te se Hajduk pridružio Rudešu, Lokomotivi, Osijeku i zaprešićkom Interu, koji su ranije izborili četvrtfinale.