Kup Hrvatske: Rijeka svladala Slaven Belupo

U Prvom dvoboju polufinala Kupa Rijeka je na domaćem terenu dobila Slaven Belupo 2:1.

Domaćini su startali agresivno, a takav pristup im se vrlo brzo isplatio. U 10. minuti nakon gužve u šesnaestercu do vodstva ih je doveo Roman Bezjak. Samo pet minuta kasnije Florentin Matei je od prečke zabio za dva gola prednosti Riječana.

Slaven Belupo je u 71. minuti ostvario jedan od svojih prvotnih ciljeva zabivši pogodak u gostima. Akciju je pokrenuo strijelac Christensen s polovice igrališta. Na desnoj strani dodao je Puriću i krenuo prema golu. Purićev je ubačaj odsjeo točno na glavi Christensena koji je prethodno uspio izmaknuti kontroli obojice riječkih stopera te se lopta našla u mreži Vargića.

Do kraja susreta Rijeka je bila znatno opasnija, pokušava je postići i treći pogodak za što mirniji uzvrat u Koprivnici, no rezultat je ostao nepromijenjen.

Uzvrat se igra 5. travnja, a Slavenu Belupu za iznenađenje dovoljna je pobjeda 1:0.