Kup Hrvatske: Rijeka zabila devet golova, Hajduk siguran, Dinamo pobijedio četvrtoligaša golom iz penala

Odigrane su gotovo sve današnje utakmice.

Deset utakmica šesnaestine finala Kupa Hrvatske je iza nas, a vidjeli smo i nastupe Hajduka, Dinama i Rijeke.

Splitski Bili gostovali su u Zagrebu kod Vrapča i pobijedili 2:0. Jradi je nakon asistencije Nejašmića vanjskim dijelom kopačke doveo Hajduk u vodstvo, da bi pobjedu potvrdio Said Ahmed Said iz kaznenog udarca.

Rijeka je gostovala u Križevcima kod Radnika i deklasirala ga 9:0. Čolak se u 18. minuti našao sam pred domaćim vratarom i zabio za prednost, a isti igrač glavom je nakon centaršuta Zute povisio na 2:0 u 30. minuti. Bušnja, Pavičić i Čanađija do odmora su zabili za 5:0, da bi konačni rezultat glasio 9:0, nakon pogodaka Čolaka (dva), Sluge i Čanađije iz kaznenog udarca.

Najviše problema imao je zagrebački Dinamo, koji je tek pomoću dosuđenog kaznenog udarca iz 77. minute pobijedio četvrtoligaša Slogu iz Mravinaca 1:0. Gol je postigao Budimir.

U ostalim susretima bilo je dosta iznenađenja. Tako je, primjerice, Jadran iz Ploča s 3:1 izbacio Split, Krk je s minimalnih 1:0 pobijedio Cibaliju, a Marsonia je s uvjerljivih 3:0 srušila Zagreb.

Kup Hrvatske, šesnaestina finala:

Jadran LP Ploče 3:1 Split (Šutalo 14., 57., Barbir 54. / 83.)

Radnik Križevci 0:9 Rijeka (18., 30., 85., 90. Čolak, 35. Bušnja, 40. Pavičić, 44., 81. Čanađija, 76. – 11m Sluga)

Krk 1:0 Cibalia Vinkovci

Marsonia Slavonski Brod 3:0 Zagreb

Slavija Pleternica 0:4 Vinogradar Mladina

Primorac Biograd na Moru 0:1 Lokomotiva Zagreb (10. Datković)

Sloga Mravince 0:1 Dinamo Zagreb (77. – 11m Budimir)

Sloga Nova Gradiška 2:4 Istra 1961 Pula

Vrapče Zagreb 0:2 Hajduk Split (49. Jradi, 66. Said)

Zelina Sveti Ivan Zelina 2:0 GOŠK Dubrovnik 1919