Kup Hrvatske: Slaven Belupo uvjerljiv, Zadar tek nakon produžetaka izbacio Vukovar

Poznata su nova dva sudionika osmine finala.

Još dvije utakmice šesnaestine finala Kupa Hrvatske su iza nas, a favoriti su upisali očekivane pobjede.

Slaven Belupo gostovao je kod Kurilovca u Velikoj Gorici i upisao pobjedu od 2:0. Oba gola pala su početkom nastavka, Krystian Nowak doveo je Koprivničane u vodstvo u prvoj minuti drugog dijela, da bi Louis Marie Rodrigue Bongongui u 58. minuti potvrdio pobjedu.

Puno uzbudljivije i neizvjesnije bilo je u Vukovaru, gdje je istoimeni domaćin ugostio Zadar. Nakon regularnog dijela utakmice rezultat je bio 3:3, da bi gosti u produžetku stigli do 5:3 pobjede.

Činilo se kako će Zadrani s lakoćom do osmine finala, nakon što su u prvih 17 minuta postigli tri gola. Jednog je dao Kristijan Jurić, a dva Vlatko Blažević. Međutim, Drahotuski u 44. i Brajković u prvoj minuti sudačke nadoknade smanjili su prednost, da bi u 93. minuti Ivan Plum odveo susret u produžetke. Ipak, u njima su Ivan Lepinjica i zamjena Josip Majić donijeli Zadru prolazak.

Ostale utakmice šesnaestine finala igraju se sutra.

Kup Hrvatske, šesnaestina finala:

Kurilovec Velika Gorica 0:2 Slaven Belupo (46. Nowak, 58. Bongongui)

Vukovar 3:3 Zadar – Produžeci 0:2 (Drahotuski 44., Brajković 45+1., Plum 90+3. / 6. (11m), 17. Blažević, 14. Jurić, 105. Lepinjica, 118. Majić)