Kup: Istra preokretom do četvrtfinala

Nogometaši Istre 1961 plasirali su se u četvrtfinale Hrvatskog nogometnog kupa, nakon 3:2 pobjede u Vinkovcima protiv Cibalije.

Druga je ovo pobjeda Puljana u Vinkovcima u samo nekoliko dana. Podsjetimo da je Istra 1961 tijekom prošlog vikenda u HT Prvoj ligi svladala Cibaliju čak 4:1.

Cibalia prva  dolazi u vodstvo u 41. minuti pogotkom Marka Pervana iz kaznenog udarca. Samo dvije minute kasnije izjednačuje Dino Halilović prekrasnim pogotkom iz voleja.

Marko Pervan se i drugi puta upisuje u strijelce i to u 56. minuti za novo vodstvo domaćina.

Sve do 85. minute domaćin je vodio, a onda se u završnici dogodio veliki preokret za veliko slavlje pulske momčadi. Prvo je Risto Mitrevski u 85. izjednačio, nakon što je mirno izveo kazneni udarac, dok je Marin Grujević u 88. minuti pogodio za konačnih 3:2.

Idućeg tjedna se igra posljednji susret osmine finala kupa u kojem se sastaju Gorica i Rijeka.