[VIDEO] Kup Konfederacija: Čile nakon ruleta jedanaesteraca prošao u finale!

Odigrano je prvo polufinale na Kupu Konfederacija i saznali smo ime prvog finalista. To je momčad Čilea, koja je u polufinalu na Kazan Areni nakon jedanaesteraca pobijedila Portugal 3:0.

Prvu priliku vidjeli smo već u drugoj minuti, no igrač Barcelone Andre Gomes pucao je ravno u bivšeg golmana Katalonaca Brava. Prvu priliku za Čile i to stopostotnu imao je Vargas kada se našao sam ispred Patricija, no golman Portugala obranio je njegov pokušaj. Svega minutu kasnije Andre Silva također se našao sam pred Bravom, no pucao je ravno u njega.

U 18. minuti Beausejour je iz daljine pucao daleko pored gola, baš kao i Aranguiz glavom deset minuta kasnije. Nastavio se pritisak Južnoamerikanaca pa je Aranguiz ponovno pucao pored gola, a do kraja poluvremena većih prilika nije bilo i na odmor se otišlo bez pogodaka.

Nastavak je otvorio Gomes, no pucao je daleko pored gola. U 54. minuti Beausejour je lijepo centrirao, no Vidal je glavom pucao preko gola. Četiri minute kasnije nakon kornera Vargasov pokušaj škaricama atraktivno je u korner izbio Patricio, a samo minutu kasnije Bravo je obranio priliku Ronalda nakon polukontre.

U 62. minuti Vidal je zamalo pucao preko gola, a tri minute kasnije Ronaldo je iz svog prvog udarca pogodio deseti red kazanskog stadiona. Nakon dugo vremena do nove prilike je ponovno došao Ronaldo, no glavom je pet minuta prije kraja pucao pored gola i susret je otišao u produžetke.

I produžetak je otvorio Gomes i opet je pucao preko gola. Alexis je pet minuta kasnije imao veliku priliku, no zamalo je glavom pucao pored gola. Dvije minute prije kraja Vidal je pogodio stativu, a odbijenom loptom Fernandez je pogodio gredu pa su susret odlučivali jedanaesterci.

A u njima je junak bio bivši golman Barcelone Claudio Bravo, koji je obranio sva tri jedanaesterca Quaresmi, Moutinhu i Naniju. Na drugoj strani sva tri izvođača Čilea bila su precizna i osigurali svojoj momčadi prvo, povijesno finale.