[VIDEO] Kup Konfederacija: Portugal i Meksiko pobjedama osigurali polufinale

Posljednje, treće kolo skupine A Kupa Konfederacija je iza nas, a Portugal i Meksiko su pobjedama osigurali polufinale. Portugalci su ujedno i osvojili skupinu zbog bolje gol razlike.

Meksiko je u izravnom dvoboju za polufinale s turnira izbacio domaću momčad Rusije pobjedom nakon preokreta od 2:1. Susret je otvorio Lozano udarcem ravno u Akinfeeva u petoj minuti, a na drugoj strani Zhirkov je u 12. minuti pucao pored gola. U 24. minuti Smolov je pogodio stativu s preko 20 metara, a u nastavku napada Erokhin je dodao loptu Samedovu, koji pored Ochoe dovodi Ruse u prednost.

Međutim, svega pet minuta kasnije Guerreirov pokušaj iz slobodnog udarca obranio je Akinfeev, a u nastavku akcije Araujo je glavom sjajnom parabolom izjednačio na 1:1. Mogao je Erokhin samo minutu kasnije ponovno vratiti prednost domaćinu, no pucao je preko gola i na odmor se otišlo s neodlučenih 1:1.

Već u 45. sekundi nastavka Smolov je poluvolejom pucao pored gola, a Meksiko dolazi do preokreta u 52. minuti. Herrera je izbio visoku loptu, a Akinfeev zakasnio istrčati i Lozano je glavom sa 16 metara preokrenuo rezultat. U 59. minuti Erokhin je zamalo izjednačio, no pucao je pored gola, a minutu kasnije Moreno je zabio gol, koji je uz pomoć video tehnologije opravdano poništen.

U 68. minuti zbog udarca laktom isključen je Zhirkov i ruske nade s tim potezom su nestale. Doduše, Smolnikov se nenadano našao sam pred Ochoom, no poluvolejom je pucao preko gola. U 77. minuti Reyes je pucao daleko pored gola, a dos Santos tri minute prije kraja preko gola i susret je završio s minimalnih 2:1.

Meksiko (4-3-3)

Ochoa – D. Reyes (L. Reyes 39′), Araujo (30.), Moreno, Layun – J. Dos Santos, Herrera, Guardado (Alanis 70′) – Lozano (52.), Hernandez, Vela (Aquino 46′)

Rusija (3-5-2)

Akinfeev – Dzhikya, Vasin, Kudriashov – Samedov (25.), Erokhin (Smolnikov 71′), Glushakov, Golovin, Zhirkov – Smolov (Kanunnikov 78′), Bukharov (Poloz 64′)

U drugoj utakmici Portugal je očekivano sa 4:0 razbio Novi Zeland. Danilo Perreira bio je srušen u kaznenom prostoru, a iz kaznenog udarca u 33. minuti Ronaldo je zabio za 1:0. Do rješenja pitanja pobjednika dolazi u 38. minuti. Prizemno je centrirao Guerreiro, a Bernardo Silva povisio na 2:0. Deset minuta prije kraja Andre Silva prošao je Smitha po desnoj strani i povisio na 3:0, da bi Nani u prvoj minuti sudačke nadoknade postavio konačnih 4:0.