Kup “Krešimir Ćosić”: Cedevita drugi finalist, bez problema protiv Gorice

Uvjerljivo slavlje Cedevite pred finale protiv Cibone, koje se igra u subotu sa početkom u 19 sati

Cedevita – Gorica 93:63 (25:11. 26:20, 23:14, 19:18)

Cedevita: Krušlin 5, Stipanović 2, Ramljak 4, Cobbs 8, Cook 20, Katić 10, Mustapić 14, Žganec 4, Bošnjak 8, Pullen 6, Bajo 6, Murić 6.

Gorica: Papac 6, Petrović 11, Kapusta 2, Vučić 7, Mazalin 7, Prgomet 6, Majcunić 8, Mikšić 2, Mašić 3, Baković 11, Jukić.

Košarkaši Cedevite nisu dopustili nikakvo iznenađenje protiv momčadi Josipa Sesara. Slavili su protiv momčadi Gorice rezultatom 93:63 i tako se plasirali u finale kupa, gdje ih dočekuje Cibona koja je u ranijem dvoboju svladala Zadar.

Gorica je ušla kao totalni autsajder u ovu utakmicu i Cedevita je odmah na početku pokazala zašto. Nakon sedam minuta igre Cedevita je tricom Justina Cobbsa povela sa 16 razlike (18:2) i tako već u prvoj četvrtini napravila ogromnu razliku, koja je Goricu odmah na početku utakmice dovela u tešku situaciju. Do kraja četvrtine Gorica ipak postiže nove koševe i na kraju četvrtine gubi sa velikih 25:11. Nakon tri minute u drugoj četvrtini Cedevita već vodi sa 18 razlike (35:17) i do kraja poluvremena povećava svoju prednost na velikih 21 razlike, da bi se na odmor ipak otišlo sa 51:31).

Drugo poluvrijeme nije donijelo ništa novoga, te se Cedevita sredinom posljednje četvrtine odvojila na najvećih 36 razlike (86:50) na susretu. Do kraja utakmice Gorica uspijeva ipak ublažiti rezultat na konačnih 93:63.

Za Vitamine najviše je ubacio Elgin Cook, koji je za svojih 20 poena promašio tek jedan šut (7/8, 87% iz igre). Kod poražene Gorice najviše su ubacili Petrović i Baković, po 11 poena.

Slijedi dan pauze, a finale se igra u subotu, s početkom u 19 sati.