Kup “Krešimir Ćosić”: Cedevita ponovno slavi!

Šesti naslov u nizu za Cedevitu, Cibona nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti raspoloženom protivniku

Cibona – Cedevita 74:89 (17:28, 23:15, 15:22, 19:24)

Košarkaši Cedevite su pobjednici ovogodišnjeg 28. izdanja kupa “Krešimir Ćosić”. U finalu su slavili protiv momčadi Cibone rezultatom 74:89 i tako osvojili šesti u nizu, te svoj sedmi naslov pobjednika hrvatskog košarkaškog kupa. Cibona je tek u drugoj četvrtini pokazala zube najboljoj hrvatskoj košarkaškoj momčadi, dok su izabranici Slavena Rimca susret prelomili u drugom poluvremenu.

Susret je počeo u izjednačenoj igri, a obje momčadi nisu pokazivale neke naznake spektakularne košarke. Tek pogotkom Krušlina sa linije tri poena, Cedevita se odvojila na pet razlike (4:9). Tada Cedevita podiže svoju igru i nakon trice Bošnjaka u šestoj minuti igre vodi sa devet razlike (8:17). Cibona tada odgovara i smanjuje razliku, no do kraja četvrtine, Cedevita u par navrata dolazi do velikih 11 razlike s kojim završavaju prvi period igre 14:25.

Druga četvrtina je prikazala žestoki odgovor Cibone. Iako je Cedevita paldom u igri dopustila Ciboni da se vrate u rezultat, zaluge za dobru igru idu strategu Cibosa Ivanu Veliću. Tako su Cibosi već nakon dvije minute igre u drugom periodu potpuno nadoknadili zaostatak (26:28) zakucavanjem Markote, a polaganjem Roka Rogića i poveli nakon dodatnog slobodnog bacanja (40:39). Ipak na veliki odmor se otišlo sa prednošću Cedevite 40:43.

U drugom poluvremenu ipak Cedevita podiže razinu igre i prvenstveno odličnim šutom za tri poena dolazi do prednosti koju Cibona nije mogla više nadoknaditi. Sa tri uzastopne trice, Cedevita je pobjegla na velikih +14 (40:54), a Cibonina igra se potpuno raspala. Cedevita je u posljednju četvrtinu ušla sa prednosti od 55:65.

Cibona je u posljednjoj dionici uspjela spustiti se ispod deset koševa razlike ( točnije devet ), no ubrzo Cedevita bježi i na najviših 19 razlike (63:82) i utakmica je tada bila rješena.

Cibonu je predvodio iskusni Markota sa 19 poena, dok ga je pratio Roko Rogić sa 14. Cedevitu je predvodio Filip Krušlin sa 21 poenom i šutom za tri poena 7/11. Uz njega najbolji u redovima Vitamina je bio Karlo Žganec sa 13 poena i 7 skokova.