Kup LEN-a: U neizvjesnoj završnici odigran remi vaterpolista Mladosti i splitskog POŠK

Mladost_POŠK foto: HVS

U susretu prvog kola skupine E drugog kruga kvalifikacija Kupa LEN-a na bazenu uz Savu hrvatski predstavnici, zagrebačka Mladost i splitski POŠK odigrali su 8:8 (3:2, 4:3, 0:1, 1:2).

Mladostaši su bolje ušli u utakmicu te sredinom druge četvrtine imali su prednost 6:3. U tim trenucima nitko na bazenu na Savi nije očekivao da ćemo gledati neizvjesnu završnicu.

Dvije minute prije kraja Splićani izjednačuju na 8:8  te su čak na ulasku u posljednju minutu imali igrača više za svoje jedino vodstvo na utakmici. Ipak u posljednjoj minuti nije bilo golova, iako su treneri baš u tom periodu iskoristili time out te su obje ekipe osvojile po bod.

Na vratima Mladosti bio je vrlo dobar Marcelić, a najviše golova postigli su Bukić (oba iz peterca) i po 2.  Dok su dvostruki strijelci za POŠK bili Ivo Begović, Andro Franičević i Marin Borovčić.

U prvom susretu dana Posillipo je lako svladalo BVSC 12:8. U drugom kolu u subotu igraju POŠK – Posillipo (17.30 sati) i Mladost – BVSC-Zglo (19 sati), dok će u 3. kolu u nedjelju igrati BVSC-Zuglo – POŠK (10.30 sati) i Posillipo – Mladost (12 sati).

Plasman u sljedeći krug Kupa LEN izborit će dvije prvoplasirane momčadi s ovoga turnira.

Ulaz na sve utakmice turnira je besplatan.