Kup nacija: Tri medalje ženske boksačke reprezentacije

Anamarija Maršić je do 81 kilograma osvojila prvo mjesto, Danijela Vernić je u kategoriji preko 81 kilograma bila srebrna, a Jovana Vučić do 69 kilograma osvojila broncu

Foto Hrvatski boksački savez

Hrvatska ženska boksačka reprezentacija osvojila je tri medalje na Kupu nacija održanom u Vrbasu u Vojvodini na kojem je nastupilo više od 20 zemalja.

Anamarija Maršić je u kategoriji do 81 kilograma osvojila prvo mjesto, Danijela Vernić je u kategoriji preko 81 kilogrma bila srebrna, a Jovana Vučić je u kategoriji do 69 kilograma osvojila broncu.

Maršić je odlično odradila turnri i u finalu pobijedila Kazahstanku Yaduz Mamatkulovu, devetu boksačicu s AIBA liste. Vernić je pak u finalu zaustavljena od strane od Kazahstanke Lazzat Kungeibajeve, drugo rangirane na AIBA-inoj listi. Vučić je pak u polufinalu izgubila od od predstavnice Kazahstana Assem Kuandik (1:2).