Kup: Potpuna dominacija Dinama, prvi povratnički pogodak kapetana Dinama

Po kišnom vremenu pred jako malo gledatelja na Maksimiru odigrao se prvi od četiri susreta četvrtfinala hrvatskog kupa u kojem je Dinamo ugostio Istru te pobijedio 4:2.

Arijan Ademi/Getty Images

Kao što se i očekivalo Dinamo je dominirao od prve minute utakmice dok su se Istrijani došli braniti te pokušati preko kontri zaprijetiti domaćinu. Imao je Dinamo šanse preko Olma i Henriqueza, ali njihovi pokušaji nisu našli put prema mreži. Dinamo je poveo u 35. minuti kada je Sigali lijepo povukao loptu prema naprijed, na lijevoj strani pronašao Henriqueza koji mirno pogađa za vodstvo Dinama. Par minuta kasnije svoj udarac je isprobao Soudani udarcem s ruba kaznenog prostora. U 41. minuti Olmo pogađa vratnicu,  a minutu prije kraja poluvremena nakon prizemne lopte Soudanija, Henriquez povećava rezultat.

Već na samom početku drugog poluvremena na Maksimiru se čuo veliki pljesak. Prekrasan povratnički pogodak u 48. minuti postigao je kapetan Dinama, Arijan Ademi. U 53. minuti još jedan pogodak igrača Dinama, ali u vlastitoj mreži. Kitanovski je pucao prema golu Zagorca, a lopta je u međuvremenu pogodila Sigalija u glavu, te je promijenila smjer za smanjenje vodstva. Dinamo je i nakon primljenog pogotka nastavio s dominacijom, a to im se isplatilo u 70. minuti. Nakon prizemnog dodavanja Olma za Henriqueza, Čileanac je lijepo s 10 metara pogodio za svoj hat-trick. U 88. minuti zaspala je obrana Dinama. Maksimović je neometan prošao kroz kazneni udarac Dinama i postigao gol za konačan rezultat.

U 18 sati čeka nas derbi hrvatskog kupa jer u Osijeku gostuje Hajduk.