Kup: Rijeka srušila Goricu pogocima u drugom poluvremenu

Branitelj naslova Rijeka je u drugom poluvremenu uspjela slomiti dobar otpor domaćina u sklopu osmine finala Hrvatskog kupa.

Pred petstotinjak gledatelja koji su došli na utakmicu unatoč hladom i ružnom vremenu, Rijeka je u drugom poluvremenu uspjela slomiti dobar otpor domaćina u sklopu osmine finala Hrvatskog kupa.

Na prvo ozbiljniju priliku čekali smo 17. minuta, kada Črnic puca, ali domaći vratar Kahlina bio je siguran na golu. U nastavku akcije Pavičić je pucao preko gola. Domaća je momčad zatresla mrežu Prskala u 35. minuti, kada je Šipoš pucao s ruba kaznenog prostora, pogodio, ali je pomoćni sudac podigao zastavicu i opravdano signalizirao zaleđe. I u finišu prvoga dijela bilo je panike ispred Prskala. Žutić je nakon velike gužve tukao s lijeve strane, no lopta je otišla pored gola.

U drugo poluvrijeme Rijeka ulazi puno snažnije te od 57. minute postižu prvi pogodak na utakmicu preciznim udarcem Pavičića. Na 2:0 povisuje Gavranović nakon ubačaja Mavriasa, dok točku na i u 84. minuti postavlja Zoran Kvržić.

Ovom pobjedom Rijeka je izborila četvrtfinale u kojem ga dočekuje Inter u Zaprešiću. Dinamo je domaćin Istri, Hajduk gostuje u Osijeku, a u zagrebačkom dvoboju Rudeš ugošćuje Lokomotivu.