Kutija šibica: Autoklub Siget izbacio oslabljene AD Tokić

Promotionplay, AD Tokić, DC Starčević, tko je sljedeći?

Jučer je odigrano osam susreta na Kutiji šibica, po četiri veteranske i četiri seniorske, a favoriti lagano jedan po jedan ispadaju van.

Prvi seniorski susret između Centra Škudara i CB Playa MNK Kustošije bio je i najuzbudnjiviji. Kustošija dolazi u vodstvo preko Ukalovića, već u sljedećoj minuti izjednačava Kuharić, da bi Kresoja potom okrenuo rezultat. U završnici susreta Ceraj donosi novo izjednačenje, a u lutriji sedmeraca zabija odlučujući u trećoj seriji za prolaz CB Play MNK Kustošije.

ASO Ponos Krapina pojačana sa igračem Osijeka Petrom Bočkajem ostvarila je naizgled laganu pobjedu protiv MNK Clia. Švaljek je pogodio za vodstvo već u prvoj minuti, Dedić u 12. izjednačio, a novu prednost ASU donosi Majcenić u završnici poluvremena. Pobjedu su potvrdili u zadnjoj minuti golovima Švaljeka i Rumbaka.

Tim Kabel je rutinski pobjedio Ritz Club Zagreb rezultatom 3:0. Dva puta zabio je Nikola Gatarić, a jednom Matej Vrbat.

U posljednjem seniorskom dvoboju Amoz Radgonske Gorice pobjedile su CB Lula Ožujsko sa 1:0, a jedini pogodak postigao je krajem prvog djela Davorin Šnofl.

Veteranske dvoboje otvorili su SC Flegar i Hotel Garden Hill. Bukovac i Mandarić donose Flegaru prednost, a Preučil je uspio samo ublažiti poraz.

DC Starčević izgubio je od Ridenta u derbiju dana. Drndić i Zobić dovode Rident u vodstvo, a Čivrag do odmora smanjuje na 2:1. U drugom poluvremenu Dragoslavić i ponovo Drndić donose visoku prednost od 4:1, Starčevići se ne predaju i dolaze do minimalnog zaostatka golovima Brnasa i Vidovića, ali više od toga nisu uspjeli te se nakon Promotionplaya još jedan potencijalni osvajač oprašta dosta rano.

Autoklub Siget neočekivano je razmontirao AD Tokić koji su nastupili bez svoja dva najbolja igrača Josipa Šimunića i Roberta Grdovića. Željko Ačkar zabio je hattrick, Ivan Fumić dvaput je bio precizan te Marijo Harmat jednom. U samoj završnici Natko Dizdarević ublažio je poraz sa dva pogotka.