Kutija šibica: CB Dobermann sigurno u četvrtfinale, poznati i prvi polufinalisti

Dobermann ispunio očekivanja, za najavljeno finale prije finala na Štefanje čeka se Biberon.

Odigrane su prve utakmice osmine finala seniora, a dobili smo i prve predstavnike završnice kod veterana i žena.

Big Bang Team je posljednjih godina konstanta na kutiji i redovan sudionik završnice turnira, to su potvrdili i ove godine te bez nekih većih problema slavili protiv CB Grdena sa 4:1. Jerko Leko predvodio je Big Bang sa dva pogotka, Bartolucci i Mikulić pogodili su jednom, a na drugoj strani jedini strijelac bio je Bojić.

ASO Ponos Krapina u derbiju dana slavio je bez pomoći Petra Bočkaja protiv Amoz Radgone. Krapinci su dolazili svaki puta u prednost, uporni Slovenci se vraćali, ali ostali su prekratki za jedan gol. Renato Rumbak sa tri gola najzaslužniji je za pobjedu, Švaljek mu je pomogao sa još jednim, za Amoz su zabijali Čujec, Rok Mordej i Vrabel.

Nikšić automobili dobro su parirali favoriziranom CB Dobermann u prvom dijelu, Fetić je Dobermann doveo u vodstvo, nedugo zatim Cerjak je izjednačio. U drugom poluvremenu Dobermann ubacuje u višu brzinu i golovima Rajčevića i Sekulića odlazi u četvrtfinale.

U posljednjem seniorskom dvoboju IQ Bar&Kerchoffset je golovima Kraljevića i Babića slavio protiv Teatar bar Estrella Damma za koje je strijelac bio Krajačić.

SC Flegar i DC Grzela nadmudrivali su se taktički bez pogodaka do posljednjih trenutaka kada Siniša Klobučar zabija jedini gol na utakmici i vodi SC Flegar u polufinale.

Matan nekretnine lagano su se obračunale sa Autoklubom Siget i sa visokih 6:1 osigurali mjesto u finalu. Mario Garba i Amer Jukan pogodili su dvaput mrežu, a Mirko Kruljac i vratar Mario Jozić po jednom. Za Siget je jedini strijelac bio Marijo Harmat.

Kod dama su četvrtfinale otvorile ekipe Super Stars i NC Šalata. Inga Kunert donosi početnu prednost Šalati, Super Starsice preko Tatjane Bregar i Anđele Čurić okreču rezultat već do odmora. Na otvaranju drugog poluvremena ponovo Bregar, zatim Veronika Šipek odvode Starsice na nedostižnu prednost, a Kunert je svojim drugim pogotkom uspjela ublažiti poraz.

Druga utakmica kod djevojaka donijela je pregršt uzbuđenja. Ana Pavičić u 33. minuti donosi prednost ŽNK Agramu, a njena imenjakinja Ana Petrović dvije minute prije kraja izjednačava rezultat. Raspucavanje njih obje otvaraju promašajem, a u trećoj seriji Sara Bučić promašuje za pobjedu Agrama. Jedine igračice koje su zabile u raspucavanju Tea Pedić za ŽMNK Futsal Superchiks i Ana Bartolović za ŽNK Agram promašuju u četvrtoj seriji, a iste igračice nastavljaju pucati i petu seriju, Pedić promašuje još jednom, Bartolović pogađa i Agram ide u polufinale.