Kutija šibica: Prošlogodišnji prvak MNK Cvjetno zaustavljen u četvrtfinalu

CB Dobermann glavni je favorit za naslov ove godine.

Najveći zimski malonogometni turnir na ovim prostorima, Kutija šibica došao je do same završnice. Tradicionalno je na Štefanje dvorana II Doma sportova bila popunjena do posljednjeg mjesta, a gledatelji su mogli uživati u vrhunskim potezima majstora malog nogometa. Odigrane su utakmice četvrtfinala u seniorskoj kategoriji te polufinalne utakmice veterana.

Prošlogodišnji osvajač MNK Cvjetno Poliklinika Milojević ispala je nakon sedmeraca od ekipe Quattro Leones. Hrvoje Penava doveo je branitelje naslova u vodstvo, a Ivan Muller četiri minute prije kraja izjednačio je rezultat. U raspucavanju sa sedam metara, vratar prvoligaša HNK Gorice, Kristijan Kahlina obranio je dva udarca i odveo svoju ekipu u polufinale.

Dream team sastavljen u ekipi CB Dobermann opravdao je ulogu favorita protiv Pizzerije Stari Zagreb-Borongaj Lugovi. Ponajbolji hrvatski malonogometaš Dario Marinović doveo je Dobermanna u vodstvo, a pobjedu je potvrdio Marko Perić u posljednjim trenucima susreta.

Big Bang Cammeo team posljednjih nekoliko godina redoviti je sudionik same završnice, a isto mu je pošlo za nogom i ove godine. U utakmici protiv Svadbenog salona Bagušić odluka je pala u samoj završnici. Robert Janjiš zabio je za vodstvo Big Banga, a Mario Rac 10 minuta prije kraja pogađa za 2:0. Svadbeni salon se vraća golovima Paška Čuljka i Zvonka Bakule samo tri minute prije kraja susreta, a onda u pretposljednjoj minuti Ivan Mikulić pogađa za konačnih 3:2.

U posljednjem četvrtfinalnom dvoboju Tupek auto je sa 3:1 poražen od Dribling sport bara. Jugović, Šćrbec i Babić zabili su za Dribling, a jedini pogodak Tupeka postigao je Jurić.

U polufinalu se sastaju:

CB Dobermann – Dribling sport bar WWIN kladionica

Quattro Leones – Big Bang Cammeo team

Kod veterana su odigrani polufinalni susreti. Promotionplay nije imao previše problema sa Autoklubom Siget i ostvario je pobjedu 4:0. Sergej Jakirović je zabio u prvom poluvremenu za vodstvo, a u posljednjih 10 minuta mrežu Sigećana pogađali su Bisaku, Klakočer i Badovinac.

Susret Ridenta i Restorana Gladne oči odlučen je nakon sedmeraca. Krešimir Čivrag dvama pogocima već nakon pet minuta igre doveo je Gladne oči u vodstvo, ali gladniji pobjede bili su igrači Ridenta. Kristijan Čaval zabio je za smanjenje vodstva, a u posljednjoj minuti Marin Prpić odveo je susret na penale u kojima je spretnija bila njegova ekipa.